Zawieszania i restarty nowego komputera

Witajcie.

Dostałem jakiś czas temu od znajomego komputer na testy, ponieważ tak jak w temacie jest z nim problem. Wszystko dzieje się tylko podczas grania. Pierwszy objaw to nagły czarny ekran i po 3-4 sekundach powrót do gry. Kolejne są gorsze, zawieszenie się komputera albo restart. Nie ma nawet blue screenów. Wszystkie części są nowe, testowane na wszelkie sposoby. Testy niczego nie wykazują, dopiero w grach to się dzieje. Testy obciążeniowe robione nawet całą dobę, nie widać żeby cokolwiek się przegrzewało. Zrobiłem nawet update biosu, ale nic nie pomogło. Mnie się skończyły już pomysły, więc uderzam tutaj. Czy to jest jakaś przypadkowa niekompatybilność danych sztuk? Nie bardzo mam możliwości na podmiany podzespołów. Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli czegoś nie dodałem, to pytać :slight_smile:

System: Windows 7 x64 Professional

Sterowniki: próbowałem z różnymi, ale obecnie są najnowsze ze stron producenta

Procesor: AMD FX-6100

Dysk: Seagate Barracuda, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Pamięć: Good Ram DDR3 4GB/1600 CL11

Zasilacz: OCZ CoreXStream Series 500W

Płyta główna: ASRock 970 PRO3

Karta graficzna: Gigabyte 775O

Cześć,

sprawdź ze zintegrowaną kartą grafiki albo pożyczoną od kolegi.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Niestety ta płyta główna nie ma zintegrowanej karty graficznej, to chipset 970. spróbuje skądś skombinować kartę graficzną.

kowal.luk ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

podmieniłem na sprawną grafikę i są nadal są zwiechy, tylko w grach, ktoś ma jakiś pomysł?

Aktualne sterowniki? Net framework i ms visual aktualne?

dokładnie tak, oryginalny system, i na dodatek czyściutki, bez dodatkowych programów

Czy testy których używałeś obciążały grafikę i cpu naraz czy wyłącznie jeden z tych podzespołów?

To zwykle oznaka restartu sterownika grafiki AMD, może wynikać z niekompatybilnego/niedopracowanego sterownika lub fizycznego uszkodzenia karty graficznej.

Spróbuj inną wersję sterownika ściągnąć.

Sterownik wymieniany, na rożne wersje, nawet próby formatowania komputera i czysta instalacja drivera, nic nie pomagało. Ostatnio miałem okazje sprawdzić tą grafikę w 4 innych komputerach, o różnych konfiguracjach, były zwiechy jak i również wywalanie się sterownika, nie zaobserwowałem tylko restartów. Będę wysyłał grafikę na serwis. Jak przyjdzie nowa sztuka to będę działał dalej.

Co do testów to używałem ich sporo, 3D Mark, Unigine, OCCT… Chyba że jakieś konkretne programy polecacie, bym ewentualnie mógł potestować na nowej grafice.

Do testów możesz użyć Furmark, GPU-Z (kliknij w ? i uruchom Render test).

Spróbuj jeszcze obniżyć taktowane rdzenia i pamięci (o 50/100 MHz) i przetestuj stabilność.

Będę testował, jak przyjdzie karta z serwisu, miałem ostatnio okazje sprawdzić ją w 4 komputerach, w każdym ten sam objaw.