Zawieszanie/Bluescreen Win7 Amdkmdap

(Nesiaa) #1

Witam

Od jakiegoś czasu mam spory problem z komputerem. Pojawia się on przy grach komputerowych. Na początku po ok godzinie grania albo komp się zawieszał, jedyne wyjście to był restart, albo po zawieszeniu pojawiał się komunikat "Sterownik ekranu amdkmdap przestał działać, ale odzyskał sprawność", od 2 dni pojawia się bluescreen, a czas po którym komp ogólnie się wysypuje jest krótszy. Początkowo podejrzewałam problem z przegrzewaniem sprzętu. Zbiegło się to ze zmianą obudowy na desktopową czyli mniejszą.

Zmieniłam radiator na procesorze na miedziano aluminiowy (nie pomalujesz). Wymieniona została pasta termo na grafice, procesorze, i chipsecie. Po tych wszystkich wymianach oraz zamontowaniu dodatkowych 3 wentylatorów, temperatura się ustabilizowała, w trakcie gry procesor ok 50 stopni grafika 70 w stresie (wcześniej ok 90).

Zainstalowane zostały sterowniki najnowsze (ver. 12.11), wróciłam do starszych (ver.10.1, 10.2, 11.3) - problem ten sam. Brak różnicy czy sterowniki z CCC czy samodzielne.

Przeinstalowałam system, tylko po aktualizacji sytemu i wgraniu najnowszych sterowników płyty głównej, VGA, dźwięku - problem ten sam.

Wymieniłam RAM problem ten sam.

Aktualizacje systemu - problem ten sam.

Wymiana zasilacza, co prawda na słabszy bo 500W (też Mode Com) (podłączona tylko płyta, grafika i 1x HDD) powoduje również błędy, ale jeszcze szybciej.

Testy z OCCT przy wykorzystaniu Direct X10 komputer 1,5 godziny działa poprawnie (temp w porządku, brak błędów).

Mem Test 6 godzin bez błędów.

Załączam analizę plików minidump. Gdzie wskazano: Probably caused by : atikmdag.sys ( atikmdag+22a4c )

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.12.0002.633 AMD64

Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.

Loading Dump File [G]

Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

WARNING: Whitespace at end of path element

Symbol search path is: SRV*C:\Users\Nessia\Desktop\Symbol*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

Executable search path is:

Windows 7 Kernel Version 7601 (Service Pack 1) MP (4 procs) Free x64

Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS

Built by: 7601.17944.amd64fre.win7sp1_gdr.120830-0333

Machine Name:

Kernel base = 0xfffff8000305f000 PsLoadedModuleList = 0xfffff800032a3670

Debug session time: Sat Nov 3 18:48:41.127 2012 (UTC + 1:00)

System Uptime: 0 days 0:18:11.704

Loading Kernel Symbols

...............................................................

................................................................

...............................

Loading User Symbols

Loading unloaded module list

....

Unable to load image \SystemRoot\system32\DRIVERS\atikmdag.sys, Win32 error 0n2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for atikmdag.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for atikmdag.sys

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck A0000001, {5, 0, 0, 0}

Probably caused by : atikmdag.sys ( atikmdag+22a4c )

Followup: MachineOwner

Podejrzewam, że problem może być sprzętowy. Jednak co wymienić żeby nie przepłacać zwłaszcza, że problem może nie zostać rozwiązany.

Wszystko co podaje wujek google do chwili obecnej nie rozwiązuje problemu. Proszę pisać co jeszcze może pomóc w zweryfikowaniu problemu.

System Win7 64bit

Parametry sprzętu:

Procesor: AMD Phenom II X4 810 2,6 GHz

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UDP3P

Grafika: Radeon HD 6870 1GB

Ram: DDR3 2x 1GB kingston 333 2x2GB Kingston 333

HDD: WD 2x500GB

Zasilacz: Mode com 650W

Pozdrawiam

(adam9870) #2

Masz możliwość włożyć do komputera inną kartę grafiki na miejsce aktualnej i sprawdzić jak będzie?

Jeżeli nie chcesz sam się w to bawić, to zanieś komputer do serwisu, tam to sprawdzą w chwilę.

Wrzuć w Google atikmdag.sys i poczytaj.

(Nesiaa) #3

Grafikę dostałam od kumpla do sprawdzenia, niestety grafika ta standardowo wysyłała sygnał po VGA. Niestety ja standardowo mam TV tylko z wejściem na HDMI. Więc testy się nie udały. Za to oddałam do testów u kumpla, moją grafikę. I wszystko było w porządku. Problem został rozwiązany zupełnie - nieoczekiwanie pomogła zamiana kości pamięci RAM pomiędzy slotami (dualchanel), a nie ich wyjmowanie, co robiłam wcześniej. Pozdrawiam.