Zawieszanie gry oraz sterowniki płyty

Mam pare problemów z kompem. Dokładnie dwa.

Pierwszy polega na tym że mam chyba źle zainstalowane steroeniki do płyty głownej. Moja płyta: Asus A7V600-X. W zakładce kontrolery dźwięku, wideo i gier jest taki sterownik: nVidia WDM Video Capture (universal). Jest przy nim żółty wykrzyknik co oznacza, że jest źle zainstalowany sterownik. (chyba). Mam zintegrowaną kartę dźwiękową z płytą główną. Karta graficzna: fx 5200 wersja ultimate. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do płyty i karty. Dźwięk jest i obraz też. Na razie nie widzę żadnego problemu. Ale lepiej żeby było porządnie zrobione i zainstalowane. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać proszę o pomoc.

Drugi problem dotyczy gry. Gothic 2 : Noc Kruka. Co jakiś czas zawiesza mi się. Jeszcze niedawno było co jakąś godzinę. Ale teraz co około 15 min. Mam 256 ddr PC 3200, athlona 1800. Kartę i płytę już podałem. Może mam za słabego kompa, ale działa płynnie, tylko się zawiesza co ten czas. Mam windowsa XP z SP1. Może jest jakaś łatka do tego, albo jak ktoś wie jak ten problem rozwiązać proszę pisać albo na forum albo na gg. Jeszcze raz bardzo proszę, bo mi na tym zależy.

Pozdro all!

Cześć,

nVidia WDM … służy do przechwytywania obrazu (masz pewnie kartę z vivo) jeśli nie używasz karty do przechwytywania obrazu to możesz to wyłaczyć w menadżerze urządzeń, jeśli chcesz używać to aktualizuj sterownik(albo podasz mu ścieżkę dostępu do cdromu -> sterowniki powinny byc na płytce od karty graficznej, jeśli nie będzie to możesz zakualizować za pomocą Microsoftu :slight_smile: -to standardowy sterownik dla wszystkich modeli )

Co do drugiego problemu, możliwe, że masz zasłaby zasilacz. Sprawdź sobie jak trzyma napięcia pod sporym obciążeniem np. za pomoca Speedfana.

Nie grałem w tą grę, ale możliwe ,że potrzebuje większego pliku wymiany i im dłużej grasz, to Ci spada wolne miejsce i komp się zawiesza. Kombinuj :slight_smile:

Pozdrawiam

Za pierwsze dzięki. Nie będę korzystał z tej funkcji, ale warto wiedzieć.

Co do gry to właśnie ściągam ten program.

Dokładnie takie same problemy mam jak Kolnid. Co do zawieszania sie to u mnie dotyczy to kazdej gry. A co do tego programu Speedfan to chciałbym sie dowiedziec jakie powinny byc parametry zasilacza zeby znaczylo ze dobrze funkcjonuje.