Zawieszanie kompa, restarty

Witam,

Problemy z kompem zaczęły się 3 tygodnie temu. Zakład energetyczny włączał i wyłączał prąd i od tamtej pory komp oszalał. Zaczęły się zawieszki(restart nie pomagał tylko odcięcie zasilania), samoczynne restarty i zrzucanie pamięci fizycznej. Nie długo się zastanawiając zrobiłem format i wyeliminowałem samoczynne restarty a zrzucanie pamięci fizycznej wyeliminowałem poprzez debuggera. Pozostały jednak zawieszki kompa. Po formacie już restart działał prawidłowo i nie musiałem odcinać zasilania. W miedzy czasie spaliła się jeszcze grafika (przy starej grafice komp również się wieszał). Do tej pory sprawdziłem podzespoły, pamięci nie wykazywały błędów, płyta główna też nie, procek się nie przegrzewa i napięcia zasilacza są też ok. Śledź płyty głównej MSI posiada 4 diody, które świecą się na zielono, czyli prawidłowo a mimo to komp dalej się wiesza (mysz, klawiatura bezużyteczne). Za wszystko winiłem płytę główną początkowo i już nosiłem się z zamiarem zakupu nowej gdy w podglądzie zdarzeń znalazłem aplikacje. Mianowicie znajduje się tam informacja (a nie błąd) z której wynika ze za zawieszki kompa i restarty jest chyba odpowiedzialny plik winlogon.exe. Zawsze po zawieszce i restarcie zapisuje się informacja, że źródłem jest winlogon. Jak zlokalizować i wyeliminować przyczynę zawieszek??? Zwracam się do forumowiczów. Przeczytałem już wiele na temat tego pliku i do niczego nie doszedłem. Nie mam żadnego wirusa. Wczoraj po zawieszce i restarcie kompa procek z 2,8GHz przestawił się na 800Hz! !!

Dzięki i pozdrawiam.

skasuj hijackiem, pozatym czysto.

to jest proces odpowiedzialny za logowanie/wylogowywanie użytkownika.

Nie ruszaj go. Możesz podmienić na wszelki wypadek z konsoli odzyskiwania cd xp komendą:

pod X podstawiasz literę cdromu.

usunałem to co trzeba i czekam. Od paru godzin i tak nie mam zawieszki. Moze wiesz co jeszcze można sprawdzić by znależć przyczynę tych zawieszek??? Jeśli wykluczę coś w systemie to pozostaje płyta główna…