Zawieszanie komputera, diagnoza

(Requestre) #1

Witam, proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny problemu zawieszania się mojego PC.

Komputer działa w normalnie w małym obciążeniu, zawiesza się kiedy obciążenie procesora wynosi 100%. Podczas testu orthosem zawiesza się po upływie nie więcej niż minuty, to samo dzieje się bardziej wymagających grach, czasem przy filmach w full hd. Niedawno zmieniałem chłodzenie z boxowego na Spartana HE923. Komputer ma 3 lata, do tej pory tego typu problemy nie występowały.

Konfiguracja:

Intel Q6600 @2.4GHz

Gigabyte GA-G33M-S2

OCZ XTC 2x2GB

8600GTS

Zasilacz enlight gps-350ab c (taki dostałem w vobisie do tej pory działał sprawnie :D)

Windows 7x64, nie jest to wina systemu, testowany pod ubuntu również się zawiesza.

http://imageshack.us/f/818/hwmonitorj.png/ screen z HWmonitor

Komputer się nie resetuje, nie odłącza się zasilanie, zwykłe zawieszenie pracy.

(system) #2

Piszesz Komputer działa normalnie w małym obciążeniu, zawiesza się kiedy obciążenie procesora wynosi 100%

Sprawdź wentylatorki czy są czyste,nie musi to być to,ale warto przeczyścić i ten na karcie graficznej też ,a czy przypadkie te zwiechy nie występują od czasu zmiany chłodzenia? zasilacz bym jednak zmienił na jakis mocniejszy

(Szotek5) #3

Ja bym najpierw sprawdził płytę główna czy kondensatory nie są wybrzuszone albo wylane i podłączył inny zasilacz bo obecny (sam taki mam) ma bardzo słabe linie 12v i z racji starzenia się zaczął niedomagać :slight_smile:

(Requestre) #4

Przed zmianą coolera wszystko było w porządku. Komputer jest dokładnie wyczyszczony.

(Ocxxxx) #5

aa paste dales jakas dobra??

mam nadzieje ze niestosowales silkonowych past ktore jak wszyscy wiedza sa do ******

np zalman stg2 pasta jedna z najlepszych

jak to nie pasta to bedziemy dalej kombinowac

(Requestre) #6

noctua nt-h1

Temperatury są okej ~10C niższe niż te które mialem przy boxie i starej paście.

(Michal Kolatek) #7

To stary zasilacz, tylko 19A na +12V, proca masz mocnego, grafika na powietrze też nie chodzi. Kup lepszy zasilacz (np Fractal integra 400/500W, Antec VP-450, XFX Core 450) lub jak masz możliwość to przetestuj komputer na innym nowym zasilaczu, nie pochodzącym z czarnej listy zasilaczy.

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

(Requestre) #8

Przy memtescie również potrafi się komputer zawiesić, zwłaszcza w momencie wykorzystania 4 rdzeni. Czy mogło dojść do uszkodzenia procesora?

-- Dodane 22.06.2011 (Śr) 21:53 --

problem nie został rozwiązany, podbijam.