Zawieszanie komputera, diagnoza

Witam, proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny problemu zawieszania się mojego PC.

Komputer działa w normalnie w małym obciążeniu, zawiesza się kiedy obciążenie procesora wynosi 100%. Podczas testu orthosem zawiesza się po upływie nie więcej niż minuty, to samo dzieje się bardziej wymagających grach, czasem przy filmach w full hd. Niedawno zmieniałem chłodzenie z boxowego na Spartana HE923. Komputer ma 3 lata, do tej pory tego typu problemy nie występowały.

Konfiguracja:

Intel Q6600 @2.4GHz

Gigabyte GA-G33M-S2

OCZ XTC 2x2GB

8600GTS

Zasilacz enlight gps-350ab c (taki dostałem w vobisie do tej pory działał sprawnie :D)

Windows 7x64, nie jest to wina systemu, testowany pod ubuntu również się zawiesza.

http://imageshack.us/f/818/hwmonitorj.png/ screen z HWmonitor

Komputer się nie resetuje, nie odłącza się zasilanie, zwykłe zawieszenie pracy.

Piszesz Komputer działa normalnie w małym obciążeniu, zawiesza się kiedy obciążenie procesora wynosi 100%

Sprawdź wentylatorki czy są czyste,nie musi to być to,ale warto przeczyścić i ten na karcie graficznej też ,a czy przypadkie te zwiechy nie występują od czasu zmiany chłodzenia? zasilacz bym jednak zmienił na jakis mocniejszy

Ja bym najpierw sprawdził płytę główna czy kondensatory nie są wybrzuszone albo wylane i podłączył inny zasilacz bo obecny (sam taki mam) ma bardzo słabe linie 12v i z racji starzenia się zaczął niedomagać :slight_smile:

Przed zmianą coolera wszystko było w porządku. Komputer jest dokładnie wyczyszczony.

aa paste dales jakas dobra??

mam nadzieje ze niestosowales silkonowych past ktore jak wszyscy wiedza sa do ******

np zalman stg2 pasta jedna z najlepszych

jak to nie pasta to bedziemy dalej kombinowac

noctua nt-h1

Temperatury są okej ~10C niższe niż te które mialem przy boxie i starej paście.

To stary zasilacz, tylko 19A na +12V, proca masz mocnego, grafika na powietrze też nie chodzi. Kup lepszy zasilacz (np Fractal integra 400/500W, Antec VP-450, XFX Core 450) lub jak masz możliwość to przetestuj komputer na innym nowym zasilaczu, nie pochodzącym z czarnej listy zasilaczy.

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

Przy memtescie również potrafi się komputer zawiesić, zwłaszcza w momencie wykorzystania 4 rdzeni. Czy mogło dojść do uszkodzenia procesora?

Dodane 22.06.2011 (Śr) 21:53

problem nie został rozwiązany, podbijam.