Zawieszanie komputera przy logowaniu do Skype

Ja walczę z podobnym problemem. Nie jestem jednak pewien czy to przez Skype czy pzez któreś urządzenie.

PC wieszał mi się rzadko. Od Czasu gdy mam internet Aero2 problem pojawiał się częściej. Format komputera, sterowniki programy i starsza wersja Skype. Nie pomogło a nawet częściej. Wydaje mi się że to może być coś z zasilaniem. Zaraz biorę się za rozebranie kopmutera, odkurzenie go, przeczyszczenie i sprawdzenie styków i ponowne złożenie.

Wydaje mi się że to pomoże.

Hmm… a czy ktokolwiek próbował pisać np. na forach Microsoftu lub pochodnych. Tam są nieco bardziej obeznani…

Wracając do wszelkich możliwych środków problemem może być naprawdę jakieś urządzenie.

Spróbujcie zrobić tak:

  1. Wejdźcie do Właściwości Mojego komputera

  2. Zakładka “Zawaansowane”

  3. Ustawienia w “Uruchamianie i odzyskiwanie”

  4. Tam w Awaria systemu odznaczacie “Automatycznie uruchom ponownie”

Prawdopodobnie pokaże się bluescreen przez co będziemy mogli odkryć co się z komputerem dzieje.

No niestety to nic nie dało. W momencie zawieszenia nie wyskakuje żadne okno.

Kolego a czy on zawiesza Ci się tylko podczas logowania do Skype’a czy podczas korzystania z internetu?

Niżej link do podobnego tematu, w którym opisałem również swój problem.

http://forum.dobreprogramy.pl/komputer-zawiesza-sie-przy-korzystaniu-internetu-t439557.html

Wyczytałem wpisując skype error: http://translate.google.pl/translate?hl … CGgQ7gEwCg Te dwa na dole posty są jakby w temacie.

libros - nic z tego nie rozumiem…

Jednak mój problem nie dotyczy tylko Skype’a.

Komputer zawiesza się kiedy jest podpięty modem Huawei.

Chciałem ukazać, że czasami Skype gryzie się z samsungiem. Może i z Huawei. W tym cyrku Skype, mnie się tak udało, gdy blokował po logowaniu, bo gdzieś przeczytałem, żeby usunąć całkiem konto, po zalogowaniu się na stronie Skype. Jak masz konto i pobierasz Skype, wpisujesz nazwę użytkownika i hasło. Choćby przez pięć miesięcy nie było Skype całkiem w kompie, to on zaimportuje ustawienia i ostatnie kontakty i to coś, co wywołuje konflikt. Trzeba całkiem usunąć konto na stronie Skype, a potem wyczyścić wszystko Skype z pc, nawet rejestr, a potem można pobrać i stworzyć nowe. Kontakty można sobie zapisać na wiele sposobów, ale w Twoim przypadku, chyba trzeba wszystkie kontakty odtwarzać i powiadamiać o zmianie nazwy użytkownika. Wiadomo, że Skype często wywołuje konflikty. Na Huawei się nie znam, ale zaraz bym cały system skanował pod kątem zagrożeń i nieprawidłowości np. RogueKillerem. To mały program, ale trzeba szczególnie uważać, a poczytać deko, zobaczyć skan i przeglądnąć to, co do usunięcia. Trochę Ci przywróci i ponaprawia. Po restarcie komputer ożyje i być może problemy znikną. Inne opcje użyłbym tylko po wskazaniu przez specjalistę, oprócz ostatniej.

Dzięki, nie słyszałem nic o konfliktach ze Skype’em. :slight_smile:

Wiesz, robiłem już format i chyba nie ma sensu, żebym usuwał konto Skype?

Zawieszanie znika gdy odłączę modem a Skype nie zawsze jest włączony, więc to chyba Huawei koliduje z czymś.

Teraz wyłączyłem wbudowaną sieciówkę i jedno urządzenie i na razie się nie zawiesił.

niżej screen:

9a33b0062f344.bmp

Dodam jeszcze, że teraz po formacie (ok 3 godz temu) pobrałem wszystkie aktualizacje do XP SP3 ze strony Microsoft’u.

Sprawdzę czy po ponownym włączeniu urządzeń znowu zacznie się zawieszać i oczywiście napiszę.

RogueKiller już pobrany - również sprawdzę.

raport z powyższego programu:

Dodane środa, 10 października 2012, 23:24

Więc:

Wyłączenie urządzeń nic nie pomogło.

Zainstalowałem Avasta 4.8, bo najnowszy tak zamulał, że nie uruchamiał mi się do końca system.

Nadal się zawiesza ale rzadziej. Dziwne…

Co może to powodować?