Zawieszanie komputera przy scroll'owaniu

Witam

Od jakiegoś czasu przy przeglądaniu dokumentów w Wordzie czy Adobe Reader, a także przy przeglądaniu stron internetowych (IE, Firefox), gdy chcę je przewinąć w dół przy użyciu scroll’a myszki lub po prostu przez przeciągnięcie paska przesuwania, system się wiesza tj. ekran “zamarza”, mysz i klawiatura nie działa, brak jakiegokolwiek komunikatu, dysk nie pracuje i jedyne co można zrobić to RESET. Czasami można przeglądać strony nawet pół godziny i nic a czasem zawiesza się już przy pierwszej stronie. Próbowałem skanować system przeróżnymi programami i nic :frowning: - nie pomogło nawet przeinstalowanie systemu!

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to może być proszę o pomoc, męczę się z tym już ponad miesiąc

Poniżej linki do logów z HijackThis i ComboFix

http://wklej.org/id/04ed4f2fd7

http://wklej.org/id/a784df909e

Właśnie wczoraj też spotkałem się z tym problemem. Kupiłem nową kartę graficzną Asusa 8800GTX i po instalacji karty i najnowszego sterownika NVidii zawiesił mi się komputer podczas “scrollowania” stron. Nie następowało to od razu po uruchomieniu komputera ale po ok godzinie, drugi raz po 2 godzinach od włączenia. Pierwszy raz coś takiego widziałem a “bawię” się komputerami od 15 lat. Przed wyjęciem "starej karty a był to GF 8600 GT wszystko było ok. Windows był zainstalowany na nowo, więc żadne wirusy nie wchodziły w grę. W pierwszej chwili myślałem, że to karta się przegrzewa ale i to wykluczyłem mierząc jej temperaturę. Sprawdziłem pamięć ram testem memotest+86 wszystko ok. Więc pozostał test karty graficznej. Program 3DMark05 nie wykazał żadnych błędów. Przebiegł normalnie od początku do końca wyliczając 14350 pkt. Więc pozostała jedyna opcja - odinstalować najnowszy uniwersalny sterownik NVidii jaki był zainstalowany do karty graficznej i zastąpić go oryginalnym sterownikiem ze strony producenta w tym przypadku pobrałem ze strony Asusa najnowszy (ale starszy od zainstalowanego) sterownik do tego właśnie modelu. Problem ustąpił - mam taką nadzieję - do tej pory, a siedzę od rana, nic się nie “zawiesiło”.

Więc na moje - problem był w sterowniku karty graficznej. Bynajmniej w moim przypadku.

Pozdrawiam

PS Napisz czy pomogło… Ja zmarnowałem całą sobotę i niedzielę…

M

Nic nie widzę w logach

Niestety jak się okazało przeinstalowanie sterowników do karty graficznej wiele nie dało. Co prawda zainstalowałem nowsze (standardowo instalowałem sterowniki już od 4 lat te same i nigdy nie było z nimi problemów), bo starszych nie udało mi się znaleźć :smiley:

Jeżeli ma ktoś jeszcze jakiś pomysł to proszę o informację, bo już jestem bezsilny :frowning:

Sprawdź pamięć to podobno druga z przyczyn wieszania się “komputera”. U mnie wymiana sterownika karty na firmowy pomogła. Kolega też ostatnio zrobił to samo i zadziałało. Pozdrawiam.

Przetestowałem RAMy i nie ma z nimi problemu. Poza tym przez 2 dni działałem na Knoppixe i nie zawiesił się ani razu, więc sprzęt jest raczej OK. Programowo pod Windowsem też niby jest ok, bo po przeinstalowaniu Windowsa (na czystym systemie) też się wieszał. Więc jedyny możliwy powód to sterowniki. Pytanie tylko które? Narazie próbuje z grafiką - mam kartę nVidia RIVA TNT2 32MB, próbowałem już instalować wszystkie wersje sterowników przeznaczonych dla Win XP, lecz bez rezultatów. Przed chwilą zainstalowałem sterowniki z 1999r :smiley: przeznaczone jeszcze pod Win 98 :smiley: - zobaczymy co się będzie działo. Na razie mam z nimi tylko jeden problem. Przy próbie ustawienia odświeżania na 85Hz - komp się restartuje, działam więc na 75Hz i czekam na zawieszenie kompa :wink:

Reinstaluj wszystkie sterowniki które masz zainstalowane, trochę czasu ci na tym sie zejdzie ale w końcu powinieneś trafić na te które stwarzają błąd

Niestety wciąż bez rezultatów :frowning: Nawet ze sterownikami pod Win 98 wciąż komputer się wiesza. W końcu odinstalowałem całkowicie sterownik do karty graficznej i na sterowniku domyślnym (800x600 i 60Hz) też się zawiesił. Co więcej spróbowałem uruchomić go w trybie awaryjnym - też się zawiesza.

Ale które sterowniki poza grafiką mogą powodować błędy przy scrollowaniu okien przeglądarek internetowych (IE, Firefox, Opera) i okien Worda i Adobe Readera?

Nie mam już żadnych pomysłów, nie wiem co dalej z tym robić. POMOCY! !!