Zawieszanie się gier

Hej mam ostatnio problem kupiłem orginał NFS carbon i w czasie grania wyłacza mi się monitor mam LCD FujitsuSiemens 16:9, Karta ati radeon 9550, AMD Sempron 2400+, RAm 800 mb, zauważyłem że gry chodzą płynnie tylko nie wiem co z tym fantem zrobić. Ponadto w trakcie grania w gry zmienia mi sie rozdzielczość monitora.

Czy w związku z tym powinienem zmienić ustawienia monitora żeby grac w gry. Z monitem wszystko jest ok dzieje mi się to tylko w trakcie grania. Pzdr

To że zmienia ci się rozdzielczość to normalne. Podaj jaki masz zasilacz - jakiej firmy konkretnie.

Mój zasilacz to tracker 4 life/400 HelFire. Czyli 400 WAT.

No to zasilacz do wymiany. Nic dziwnego że ci się komp przy nim resetował przy obciążeniu. Te 400W ma tylko na naklejce. Kup przynajmniej jakiegoś Fortrona z Allegro. Wystrzegaj się zasilaczy Codegen, Colorsit, Mustang, Tracer, Megabajt itp.

Teoretycznie to wszystko ok. Zmień rozdzielczość w grze czasem to jest przyczyną restartów, mój kumpel tak miał

Kumam powiedz mi dlaczego tak sie dzieje przecież jest 400 WAT. Co może być powodem zawieszań.

Aha jak już chciałbym kupić jakiegoś Silenta żeby tyle hałasu nie robił.

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 16:40

No tak ale najdziwniejsze jest to że monit zmienia mi na taką samą rozdzielczość co w grze no i skutek wyłączenie monitora. Pokombinuje jeszcze. AHA możecie mi doradzić jaki zasilacz kupić ktury jest niesłyszalny, niezbyt drogi i dobry do wymagających gier.

400W to on ma na naklejce. Co do wyboru zasilacza - może http://allegro.pl/item142134722_ultra_c … urier.html ??

Fortrony są najlepszymi tanimi zasilaczami. Mają faktycznie te 400W, w przeciwieństwie do reszty tanich zasilaczy.

ja polecam zasilacze Mode Com Feel ( np. http://www.allegro.pl/item143199740_mod … 50atx.html) sam mam takiego i jest supercichutki)

SŁUCHAJCIE

Grałem własnie w gre zrobiłem rozdziałke monita taką jaką mam w grze no i wszystko ok?

Sam nie wiem czy to wina zasilacza czy ustawień, a może przypadek że akurat się nie zawiesiło.

Podczas zmiany rozdzielczości karta w czasie jednej sekundy musi pobrać więcej prądu. Jeśli tak się nie stanie z powodu słabego zasilacza, to zabraknie energii na sygnał synchronizacji potrzebny do utrzymania monitora w stanie normalnej pracy.

oxygene1976 nie podał modelu płyty głównej, lecz sądze że ma płyte która wykorzystuje 12V więc sądze że był by lpeszy Forton 350W który ma lepszą linię 12V

Witam po krótkiej nieobecności, ale testowałem i faktycznie zmiana rozdzielczości monitora nie ma znaczenia też się zawiesza komp w grach i wyłącza monitor. Mam płyte Asrocka K7UPGRADE-880/A/ASR.

Co polecacie. Gry chodzą płynnie NFS CARBON przykładowo, ale widze że w tych wymagających to mi się dzieje m.in Company of heroes.

Mysle o zasilaczu, żeby był nie drogi a dobry, No w mirę mozliwości cichy.

Złączono Posta : 12.12.2006 (Wto) 14:50

Mam już tego Fortona 400 Wat gry już sie nie wieszją jednak jak grałem w Carbona to po 1h znów wyłączył mi się monitor co to może być (może karta graficzna nie wyrabia)???