Zawieszanie się gier

(Oxygene8) #1

Hej mam ostatnio problem kupiłem orginał NFS carbon i w czasie grania wyłacza mi się monitor mam LCD FujitsuSiemens 16:9, Karta ati radeon 9550, AMD Sempron 2400+, RAm 800 mb, zauważyłem że gry chodzą płynnie tylko nie wiem co z tym fantem zrobić. Ponadto w trakcie grania w gry zmienia mi sie rozdzielczość monitora.

Czy w związku z tym powinienem zmienić ustawienia monitora żeby grac w gry. Z monitem wszystko jest ok dzieje mi się to tylko w trakcie grania. Pzdr

(system) #2

To że zmienia ci się rozdzielczość to normalne. Podaj jaki masz zasilacz - jakiej firmy konkretnie.

(Oxygene8) #3

Mój zasilacz to tracker 4 life/400 HelFire. Czyli 400 WAT.

(system) #4

No to zasilacz do wymiany. Nic dziwnego że ci się komp przy nim resetował przy obciążeniu. Te 400W ma tylko na naklejce. Kup przynajmniej jakiegoś Fortrona z Allegro. Wystrzegaj się zasilaczy Codegen, Colorsit, Mustang, Tracer, Megabajt itp.

(Borys951) #5

Teoretycznie to wszystko ok. Zmień rozdzielczość w grze czasem to jest przyczyną restartów, mój kumpel tak miał

(Oxygene8) #6

Kumam powiedz mi dlaczego tak sie dzieje przecież jest 400 WAT. Co może być powodem zawieszań.

Aha jak już chciałbym kupić jakiegoś Silenta żeby tyle hałasu nie robił.

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 16:40

No tak ale najdziwniejsze jest to że monit zmienia mi na taką samą rozdzielczość co w grze no i skutek wyłączenie monitora. Pokombinuje jeszcze. AHA możecie mi doradzić jaki zasilacz kupić ktury jest niesłyszalny, niezbyt drogi i dobry do wymagających gier.

(system) #7

400W to on ma na naklejce. Co do wyboru zasilacza - może http://allegro.pl/item142134722_ultra_c ... urier.html ??

Fortrony są najlepszymi tanimi zasilaczami. Mają faktycznie te 400W, w przeciwieństwie do reszty tanich zasilaczy.

(Raf07) #8

ja polecam zasilacze Mode Com Feel ( np. http://www.allegro.pl/item143199740_mod ... 50atx.html) sam mam takiego i jest supercichutki)

(Oxygene8) #9

SŁUCHAJCIE

Grałem własnie w gre zrobiłem rozdziałke monita taką jaką mam w grze no i wszystko ok?

Sam nie wiem czy to wina zasilacza czy ustawień, a może przypadek że akurat się nie zawiesiło.

(Banasiak Jerzy) #10

Podczas zmiany rozdzielczości karta w czasie jednej sekundy musi pobrać więcej prądu. Jeśli tak się nie stanie z powodu słabego zasilacza, to zabraknie energii na sygnał synchronizacji potrzebny do utrzymania monitora w stanie normalnej pracy.

(Błażej) #11

oxygene1976 nie podał modelu płyty głównej, lecz sądze że ma płyte która wykorzystuje 12V więc sądze że był by lpeszy Forton 350W który ma lepszą linię 12V

(Oxygene8) #12

Witam po krótkiej nieobecności, ale testowałem i faktycznie zmiana rozdzielczości monitora nie ma znaczenia też się zawiesza komp w grach i wyłącza monitor. Mam płyte Asrocka K7UPGRADE-880/A/ASR.

Co polecacie. Gry chodzą płynnie NFS CARBON przykładowo, ale widze że w tych wymagających to mi się dzieje m.in Company of heroes.

Mysle o zasilaczu, żeby był nie drogi a dobry, No w mirę mozliwości cichy.

Złączono Posta : 12.12.2006 (Wto) 14:50

Mam już tego Fortona 400 Wat gry już sie nie wieszją jednak jak grałem w Carbona to po 1h znów wyłączył mi się monitor co to może być (może karta graficzna nie wyrabia)???