Zawieszanie się instalacji z płyty DVD - Vista 64bit

Witam

Po zmianie BIOSU na płycie Asus M2N-E mam problem z rozpoczęciem instalacji Visty z płyty. Istniejący system uruchamia się normalnie, komputer pracuje normalnie, czyli BIOS jest OK. Tyle że po upgradzie musiałem wczytać ustawienia domyślne BIOSu i to może być przyczyną. Ustawiłem start z DVD, po włożeniu płyty pojawia się prośba o wciśnięcie dowolnego klawisza aby rozpocząć instalację, potem pojawia się normalnie pasek postępu że wczytuje pliki i w momencie gdy pojawia się kolorowy ekran system zatrzymuje się. Nie pojawiają się żadne napisy, nic. Czy ktoś może doradzić co zrobić? Gdzie szukać rozwiązania?

Czy płyta DVD jest sprawna, sprawdzałeś ją na innym komputerze i czy nie jest to jakaś samoróbka?

Czy inne płyty normalnie się bootują?

Płyta jest nowa, oryginalna. Instalowałem z niej system w sumie kilka dni temu bez żadnych problemów. Ona się też normalnie bootuje, tylko instalacja się zatrzymuje na samym początku.

Może warto by było zrobić reset biosu viewtopic.php?f=7&t=267235

Bo zmianie BIOSU zrobiłem to - przywróciłem ustawienia domyślne. Mam wrażenie że może to spowodowało problem. Potem tylko zmieniłem tryb bootowania aby móc odpalać się z płyty.

Post 2

Witam

Może na przyszłość się komuś przyda. Okazało się że po zmianie BIOSu trzeba po prostu długo czekać. W sumie instalacja ruszyła ale po ponad 15min… Wyglądało to jakby komp się zawiesił bo dysk nie działał. Zostawiłem go na długo i jak wróciłem to już instalacja wystartowała…

Inną przyczyna z którą się zetknąłem podczas moich poszukiwać to rada aby wyłączyć “virus protection” w BIOsie. Tyle że w moim nowym BIOsie tej funkcji już nie było.

Pozdrawiam

picnic , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Miałem ten sam problem z płytą Asus M2N SLI Deluxe po aktualizacji do najnowszej wersji biosu (Vista x64). Udało mi się zainstalować Vistę tylko i wyłącznie na domyślnych ustawieniach biosu!

Aby uniknąć długiego oczekiwania pomiędzy krokami/ekranami instalacji musisz zmienić w biosie napęd FDD z 1.44 na DISABLE. Jeśli tego nie zmienisz czas oczekiwania jest koszmarny po 5-10 min na ekran.