Zawieszanie się instalacji z płyty DVD - Vista 64bit


(Picnic1972) #1

Witam

Po zmianie BIOSU na płycie Asus M2N-E mam problem z rozpoczęciem instalacji Visty z płyty. Istniejący system uruchamia się normalnie, komputer pracuje normalnie, czyli BIOS jest OK. Tyle że po upgradzie musiałem wczytać ustawienia domyślne BIOSu i to może być przyczyną. Ustawiłem start z DVD, po włożeniu płyty pojawia się prośba o wciśnięcie dowolnego klawisza aby rozpocząć instalację, potem pojawia się normalnie pasek postępu że wczytuje pliki i w momencie gdy pojawia się kolorowy ekran system zatrzymuje się. Nie pojawiają się żadne napisy, nic. Czy ktoś może doradzić co zrobić? Gdzie szukać rozwiązania?


(Cosik Ktosik) #2

Czy płyta DVD jest sprawna, sprawdzałeś ją na innym komputerze i czy nie jest to jakaś samoróbka?

Czy inne płyty normalnie się bootują?


(Picnic1972) #3

Płyta jest nowa, oryginalna. Instalowałem z niej system w sumie kilka dni temu bez żadnych problemów. Ona się też normalnie bootuje, tylko instalacja się zatrzymuje na samym początku.


(Tompyk) #4

Może warto by było zrobić reset biosu viewtopic.php?f=7&t=267235


(Picnic1972) #5

Bo zmianie BIOSU zrobiłem to - przywróciłem ustawienia domyślne. Mam wrażenie że może to spowodowało problem. Potem tylko zmieniłem tryb bootowania aby móc odpalać się z płyty.

Post 2

Witam

Może na przyszłość się komuś przyda. Okazało się że po zmianie BIOSu trzeba po prostu długo czekać. W sumie instalacja ruszyła ale po ponad 15min... Wyglądało to jakby komp się zawiesił bo dysk nie działał. Zostawiłem go na długo i jak wróciłem to już instalacja wystartowała...

Inną przyczyna z którą się zetknąłem podczas moich poszukiwać to rada aby wyłączyć "virus protection" w BIOsie. Tyle że w moim nowym BIOsie tej funkcji już nie było.

Pozdrawiam


(Frog) #6

picnic , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Marcin Obajtek) #7

Miałem ten sam problem z płytą Asus M2N SLI Deluxe po aktualizacji do najnowszej wersji biosu (Vista x64). Udało mi się zainstalować Vistę tylko i wyłącznie na domyślnych ustawieniach biosu!

Aby uniknąć długiego oczekiwania pomiędzy krokami/ekranami instalacji musisz zmienić w biosie napęd FDD z 1.44 na DISABLE. Jeśli tego nie zmienisz czas oczekiwania jest koszmarny po 5-10 min na ekran.