Zawieszanie sie (k)Ubuntu

Witam

Dopiero co zaczynam z Linuxem, a już problemy :stuck_out_tongue:

Otóż , zainstalowalem na osobnym dysku 20 Gb Kubuntu… zainstalowało się, GRUB ruszył, pojawił się pulpit… Najpierw włączyłem Firefoxa żeby spr., czy jest internet, jednak po 20 (?) sec komp się zawiesił całkowicie…restart, włączył się i znów to samo, i tak za kazdym razem:/ Próbowałem z innym linuxami ( Mint, xubuntu, Ubuntu), nawet instalacji wew. Xp-ka - dalej nie działa

Robiłem memtest- nic nie wykrył

Komp:

athlon 64 2,2 Ghz

1 Gb Ram

geforce 7300gt agp

Czytałem, że to może mieć jakiś związek z kartą ze stajni Nvidi, ile prawdy w tym? Nie wiem …

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

jaki masz internet? zainstalowaleś sterowniki do karty graficznej? jesli tak to jakie(otwarte zamkniete)? te zawichy wyglądają tak że system “staje” nie mozna ruszyć myszką, muzyka przestaje grac?

Internet: 6 Mbit

No właśnie nie instalowałem, bo nie wiem jak :stuck_out_tongue:

Z kompem nic nie da się zrobić, tak jak Piszesz: zero reakcji myszki, brak dźwięku, itp …

ale to net po kablu adsl radiówka? u mnie tak działo sie kiedy sterowniki windows do wifi próbowałem zainstalować, jak Ci sie uda to spróbuj w znalezc pozycje sterowniki i wybrac instalacja. nie wiem gdzie to jest w kde(i czy jest) bo nie używam Ubuntu.

Dodam że na Debianie nie ma tego problemu

Poszukaj na stronie producenta sterowników do twojej karty i je zainstaluj.

Pozdrawiam!

Adsl, kabel, dialog…

Zobczymy, będe próbwał teraz z Fedorą, może nie będzie tego problemu …

@Roobal

Co do sterów to raczej siągnięcie ich to nie bedzie problemów, jednak instalacja już tak, bo nie wiem jak (ale to raczej znajdę gdzieś na google), a dwa to,to że sysytem zawiesza się zaraz po załadowaniu…

Jak znajdziesz i ściągniesz już sterowniki, odpal system bez trybu graficznego, bo i tak do instalacji sterowników, jeśli się nie mylę będziesz musiał wyłączyć tryb graficzny. Żeby zainstalować zapewne będziesz musiał wykonać dwa polecenia, zakłądam że sterowniki będą w twoim katalogu domowym:

chmod +x nazwa_sterownika

sudo ./nazwa_sterownika lub sudo sh nazwa_sterownia

Ale na stronie powinna być również instarukcja instalacj.

EDIT: Znalazłem dawno już zapomniany Envy do instalacji sterowników, może to Ci pomoże http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

EDIT2: Może to się jeszcze przyda http://kaka.ovh.org/howto/nvidia_drivers/

Pozdrawiam!

Ten poradnik jest najprostszy ze wszystkich. Sam używałem, działa dobrze…