Zawieszanie się kompa pomimo wymiany wadliwego dysku


(Noidea) #1

Hej,

Ostatnio założyłem tutaj temat,dotyczący zawieszania się mojego kompa. Po przeprowadzeniu analizy min w hd tune okazało się, że dysk jest wadliwy, miał bad sectory. Kupiłem nowiuteńki dysk Western digital scorpio 500gb. Do tego przeinstalowałem windowsa z pendriva. Na początku było wszystko ok, działał jak należy, natomiast z czasam zaczynają pojawiać się coraz częstsze zawiechy. W hd tune nowy dysk jest bez zarzutu. Tak się zastanawiam czy to może być wina instalowania windowsa z pendriva i co za tym idzie jego słabą jakośc instalacji albo braku sterowników (net tez mi przerywa).


(mrFreeze) #2

Masz też blue screeny? Kiedy komputer się zwiesza? Czy po instalacji systemu zostały zainstalowane sterowniki?


(system) #3
  • to nie ma nic do rzeczy. Jeśli system się zainstalował, to nie ma znaczenia z jakiego nośnika. Musi być OK.

  • sprawdź, co widać w Menadżerze Urządzeń. Czy są żółte znaczki?

Powodem problemów może być kontroler dysków, skoro wieszał Ci się komputer na starym i nowym dysku, czyli niestety płyta główna. Ponadto warto w tym dziale wykonać to: http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowiązkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/


(Noidea) #4

To wstawiam raporty:

 

Addition

http://www.wklej.org/id/1471569/

 

FRST

http://www.wklej.org/id/1471572/

 

Zawieszki, obecnie zdarzają się 20 razy rzadziej, aczkolwiek wczoraj 2-razy mu się przytrafiło. Zazwyczaj jest to w sytuacjach, gdy jestem na youtubie, lub używam programów biurowych. nie mam bluescreanów, po prostu, wszystko się zatrzymuje i nic nie mogę zrobić. Czy da się jakoś sprawdzić tę płytę główną, jeśli dysk twardy został uszkodzony mechanicznie to obawiam się też o płytę. Co do menadżera zadań, nie zauważyłem, żadnych błędów (oprócz z kartą sieciową, który właśnie rozwiązałem). Pobrałem trochę sterowników, ale chyba nie wszystkie.


(Bartoraf) #5

pasta termoprzewodząca nie wyschła?