Zawieszanie sie kompa przy podlaczaniu sieci

(Teczka89) #1

Witam. Mam następujący problem: gdy podłączam kabel sieciowy do karty aby nawiązać połączenie komputer się zawsze zawiesza. Mój komp to Celeron 466,płyta główna EP-3VBM, 160MB RAM, GeForce 2 m 400. Karta sieciowa to D-Link DFE-528TX. Zainstalowany system to windows xp sp3. Wiem ze komputer jest stary ale ma mi służyć tylko do przeglądania internetu. Dopóki nie podłączam sieci komp jest w pełni stabilny. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

(JNJN) #2

Używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Komp wyłączony, kabel sieciowy podłączony do karty sieciowej i start i zobacz.

Nie podłączaj kabla sieciowego jak komp pracuje.

Może karta sieciowa uszkodzona, przewód sieciowy, sterowniki karty, inne.

(Teczka89) #3

Gdy jest podłączony kabel to windows w ogóle nie chce się załadować. Karta jest sprawna ponieważ dopiero co ją kupiłem. Przewód jest sprawny bo sprawdzałem go na innym kompie i tam jest wszystko ok. Sterowniki zainstalowane są poprawnie. W menadżerze urządzeń pokazuje mi się informacja że jakieś urządzenie PCI nie ma zainstalowanych sterowników. Czy to może być to?

(matekadamczak) #4

dokładnie włożyłeś karte w gniazdo

(Cosik Ktosik) #5

Spróbuj kliknąć na tym urządzeniu prawym przyciskiem i wybierz aktualizuj. Spróbuj także uaktualnić sterowniki do płyty głównej.

(Teczka89) #6

Ok dzięki za pomoc. Okazało się że karta była nie do końca włożona i stąd problem:) Można zamknąć temat.