Zawieszanie sie kompa w grach

Witam mam problem z grami na Win xp pro sp2, a wiec komputer działa stabilnie, mam uruchomione mnóstwo programów np emule, mozzilla i na niej 30 kart ze stronami winamp z lista ponad 200 piosenek, sub edit z jakims filmem, gg, i nic sie nie dzieje, dopiero gdy włacze jakas gre pogram dosłownie kilka chwil i sie zawiesza, komputer reaguje na polecenia tak flegmatycznie, ze czuje jak mi broda rosnie, czasami nastepuje restart po tym zawieszeniu, jak cały czas cos przyciskam i bluescrenn z błedem 0x00000007b, tak sie dzieje niezaleznie od tego czy mam uruchomione wczesniej wymienione programy czy system jest swiezo otwarty i wszystko wyłaczone.

Wiem, że nie jest to sprzetowe, bo testowane podzespoły mam na innym kompie, gdzie działały idealnie :smiley:

Jak sobie z tym poradzic, bo zawiesza mi sie nawet w grze skijump deluxe (takie prymitywne skoki narciarskie) w zasadzie nie jest to zalezne od wymagan gry ;/

Pozdrawiam i prosze o pomoc (specyfikacja kompa na pod postem)

A jak temperatury grafy i napięcia z z zasilacza?

Przeinstaluj directx i sprawdź, czy Masz włączone przyspieszenie sprzętowe.

Dodatkowo w menedżerze urządzeń->kontrolerach IDE->kanałach sprawdź, czy dysk nie działa czasami w trybie PIO.

Stop 0x00000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE - z CD-ROM'u instalacyjnego Windows XP uruchom program CheckDisk poleceniem chdsk/r, jeśli błąd pomimo to się powtórzy zbieraj na nowy dysk twardy.

Cytat z http://pctweak.net/articles.php?id=72

me@djohnsc , ma rację (0x7B to rzadki błąd). Sprawdź dysk programem HDTune

Karta grafiki jest nowa z chłodzeniem pasywnem, poza tym komp jest otwary i dobrze chłodzony,

Zasilacz był testowany na 3 innych komputerach i działał bez zarzutu, poza tym jak zaczeło mi sie to dziac, to zmieniłem pudło ale wszystkie problemy bez zmian pozostały ;/

Co do kontrolerów IDE to wszystkie (podstawowy i pomocniczy) ustawione na DMA

Dysk twardy jest nowy ma moze ze 2 miechy, na poprzednim były dokładnie takie same problemy i wymiana sprzetu nic nie dała … dziedziczne ;/

Zainstaluj Everest Ultimate

W programie komputer->czujnik. Daj nam zrzut z tego okna.

Przeinstaluj sterowniki, potem Directx

chyba zaczynam kumac ten bład ale dalej nie potrafie sobie z nim poradzic

Wiec do czego doszedłem … w ustawieniach bios-u jest funkcja acpi w wersji 1.4, jezeli ja wyłacze, Xp sie nie uruchamia, jak jest włączona to Xp działa … teraz acpi sa dwa tryby S1 i tutaj po przestawieniu w ten tryb gdy gra mi sie wieszała, komp działał jak 130 letni dziadek, czy slimaczył przeokropnie, natomiast po przestawieniu w S3, najpierw sie zawieszał a dopiero po jakims czasie, gdzie na S1 powinien zrobic restart, tutaj wyłaczała sie karta grafiki i mionitor gasł … czyli dokładnie jak w typowym opisie dla tej funkcji w biosie … wiec czy problem moze byc w tym acpi???

ps. sterowniki mam przeinstalowane i zaktualizowane :slight_smile:

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 14:22 został dopisany post przez domiutd

zapomniałem dodac, ze jak sie zawiesza to uzycie procka spada praktycznie do zera ;/

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Tematy :

viewtopic.php?f=11&t=241785

viewtopic.php?f=11&t=242894

viewtopic.php?f=2&t=235267

viewtopic.php?f=19&t=236151

Nie pomoże to zmień sterowniki do karty graficznej - nieraz starsze są lepsze.

Po zmianie sterowników uaktualnij biblioteki DirectX 9.0. c.

Dodatkowo temat o kodekach :

viewtopic.php?f=2&t=242429

Czyść komputer chociaż CCleanerem - w tematach.

system był z 2 tygi temu stawiany, wczesniej testowałem ubuntu 8.04, a przed nim xp sp1 i home, i wszedzie wystepował ten sam bład

Karta grafiki kupiona została razem z dyskiem wiec ma 3 miesiace a problem wystepował juz na wczesniejszej grafie ;/

Wiec to nie stery;/

Pamietam ze kiedys cos namieszałem w biosie, chyba chciałem zmienic fsb, nie overclocking tylko zamiana mnoznika i fsb na bardziej stabilne działanie kompa, komp mi nie uruchamiał sie wiec wyjałem bakterie i od tamtej pory tak sie dzieje … przynajmniej tak mi sie wydaje :frowning:

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 19:10 został dopisany post przez domiutd

skopiowany z everesta “czujnik”

Pole Wartość Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 37 °C (99 °F)

Procesor 44 °C (111 °F)

GPU Diode 54 °C (129 °F)

SAMSUNG SV0411N 45 °C (113 °F)

WDC WD3200AAJS-00VWA0 44 °C (111 °F)

Wentylatory

Procesor 2557 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

+3.3 V 3.12 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.67 V

-12 V -11.87 V

-5 V -5.15 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.82 V

VBAT baterii CMOS 3.55 V

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 12:35 został dopisany post przez domiutd

zrobiłem mu całonocny test wydajności i nawet nie zajaknał … potem właczyłem skijump iw padł ;/

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:07 został dopisany post przez domiutd

Teraz grałem w football manager 2008 i nic sie nie działo … znowu właczyłem prymitywna giere i padł ;/

Ktos kuma o co w tym chodzic moze ???