Zawieszanie się kompa

(Kulebiak) #1

Witam!

Mam dziwny problem kupiłem sobie niedawno grafike Geforce 7300GT i dzilala normalnie az zainstalowałem GTA SA i zaczał mi się wieszac podczas grania

tak że tylko reset pomagał myślałem że to przez cracka, bo nie lubie słuchać szumów cd-rom, ale problem zaczął się powtarzać we wszystkich grach i nawet tez mi nie chodzą filmiki(3 klatki/s). Ale zauważyłem ze problem tkwi w grafice, bo jesli ustawie gre na mini to dłużej pojeżdżę a jeśli na full to zrobie pół kroku (dosłownie).Dzisiaj przestawiłem biosa na domyślne i gta chodzi chociaż tnie się i dźwięk się sypie, ale po 5 minutach jeżdzenia sie nie zaciął (normalnie co 30 sek).

Moja konfiguracja:

Procek AMD Sempron 2200+

Grafika AGP GeForce 7300GT 512 MB DirectX 9.0c

RAM DDRII 768 MB

(Pawcio2090) #2

Możliwe,że to przez system i pozostałości sterowników,ale najpierw zreinstaluj stery od karty pousuwaj wszystko co znich zostało programem i ewentualnie płyty głównej.Narazie sprawdź wszystko,nie obwiniajmy narazie Karty graficznej.

(janekpogwad) #3

Może jestem pesymistą, ale wg mnie jedynym wyjście i sprawdzenie co jest złe to REINSTALKA. A tak na marginesie, to czy ta karta graficzna jest uzywana czy nowa? Z salonu badz sklepu czy z allegro?

(Mlajtner) #4

a też czy karta potrzebuje podłączenia dodatkowego zasiłania /czy jest podłączone/

-no a zasilacz ...

(Kulebiak) #5

Karte kupowałem nówke na allegro mam gwarancje 24 miesiace dodatkowe zasilanie podłączone zasilacz moze byc za slaby nie ma napisane ile ma wat, wcześniej mialem R9550

(Zvhirek) #6

Zasilacz powinien wystarczyć jeżeli działał Ci wcześniej R9550 a teraz masz GFa7300.

Zrób tak : odinstaluj wszystkie sterowniki z menu Dodaj/Usuń programy. Potem programem Driver Cleaner 3.3 dokładnie przeczyść cały system, żeby żadne resztki po systemie się nie pałętały.

Potem pobierz oficjalne sterowniki ze strony nvidii, zainstaluj je i reszte driverów.

(Adasbimbajs) #7

spawdż jeszcze czy komputer się przegrzewa!

(Kulebiak) #8

Przeinstalowałem wszystko ale nic. Wczoraj skasowałem system i zainstalowałem nowy i jest wporzo.