Zawieszanie sie kompa

Witam. Od dłuższego czasu zawiesza mi się komp, kiedyś jeszcze zawieszał się raz na miesiąc, teraz wiesza się co chwile, następnie wciskam ‘reset’ i po ponownym uruchomieniu ponownie pokazuje się ‘a disk read error occurred’ pisze ze mam uruchomić ponownie żeby się komputer włączył, ale niestety to nic nie daje, robiłem dzisiaj 10 resetów i dopiero za 10 razem wskoczył i działał normalnie. Co to może być panowie? Dawałem kompa pół roku temu do serwisu, i powiedzieli mi, że wszystko jest Ok, a zawiesza się tak od półtora roku, ale teraz jest to już nie do wytrzymania - tak źle jeszcze nie było. Możliwe, że jest to problem dysku, no ale jak wiadomo w kompie nigdy nic nie wiadomo, Czekam na wasze sugestie, porady - nie wiem;/ Może komuś uda się mi pomóc. Pozdrawiam :slight_smile:

Mi się wydaje że albo dysk się popsuł albo chociaż jest źle podłączony (kabel się poluzował czy coś w tym stylu). Możesz zrobić formata i zobaczyć czy dalej nie będzie ci wykrywało dysku ja przez jakiś czas tak miałem i się okazało że źle był dopięty kabel chyba bo po tym jak wymontowałem i spowrotem zamontowałem problem znikł.

i tu ja powiem dysk twardy sprobuj nowy windows postawic na tym samym dysku napisz mi na pw jaki masz sprzęt w kompie to zobacze co moge ci poradzić.

Wpierw spróbuj podłączyć na nowo dysk jeżeli nie pomoże postaw na nowo system jeżeli to nie pomoże znaczy że dysk jest rozwalony bo wtedy ani system nie był winny ani kable

Podejrzewam bad sectory. Pobierz program HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html .

Uruchom i przejdź do zakładki Error Scan , upewnij się że opcja Quick Scan jest ODZNACZONA. Uruchom test i czekaj wytrwale do końca. Jeśli wszystkie kwadraciki będą zielone, to częściowo nie ma czym się martwić.Później jeszcze rzucę okiem na zakładkę Health. Choć najlepiej byłoby podpiąć dysk do innego komputera, jeśli masz taką możliwość. Posprawdzaj czy wszystkie wtyki dobrze siedzą w slotach, głównie SATA. Bo chyba pod SATA masz dysk? Dobrze też byłoby odpalić windowsowego CHKDSK.

PS. Format to zawsze ostatnia deska ratunku, w tym wypadku niekoniecznie musi być pomocna.

Na początku chciałem napisać, że dziękuje każdemu co mi tutaj odpisał, formaty robiłem co miesiąc i nic nie dawało, tak jak mi pisaliście wymieniłem kabel od dysku może to coś pomoże, zaraz sprawdzę tym programem HD czy są te bad sectory.

Dodane 15.05.2010 (So) 11:57

Program HD Tune nic nie wykrywa, wszystkie kwadraciki są na zielono. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie, jakimi programami mogę sprawdzić jeszcze stan sprzętu?