Zawieszanie się komputera i blue screen

Witam, pierwszy raz od kilku lat użytkowania komputera natknąłem się na tak duży problem, otóż komputer mi się zawiesza co jakiś czas, zazwyczaj poprzedzone to jest jakimś błędem, albo przeglądarka się wyłącza, albo gra wywala do pulpitu, wtedy tylko reset pomaga. Dzisiaj chciałem pograć w Assasin’s Creed 3 i włączeniu pojawił się niebieski ekran, wczoraj było tak samo, tyle, że niebieski przyjaciel pojawił się gdy oglądałem filmiki na youtube. Da się coś na to poradzić?

Podaj kod błędu szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

0x0000004e

dwa błędy z takim samym kodem

Sprawdź pamięci ram którymś programem: memtest86, goldmemory itp.

Do tego Przeinstaluj ponownie sterowniki wszystkie jakie masz.

W razie dalszych problemów poszerzaj po google (temat rzeka) >> https://www.google.pl/search?q=0x000000 … e&ie=UTF-8

Ok, dzięki za odpowiedź, tyle, że jestem raczej człowiekiem typu “Next->Next->Finish” i jak jeszcze pamięci jakoś sprawdzę to gorzej może być ze sterownikami. Nie licząc sterowników do grafiki to nie bardzo się orientuje co jeszcze może mieć sterownik

Ok, jedną kostkę sprawdziłem w programie memtest86, program nic nie wykrył. Chyba, że za wcześnie wyłączyłem. Chociaż pojawiła się informacja, że mogę wyłączyć to program dalej działał. Sprawdzę drugą kość i dam znać co i jak

Drugą kość przytrzymałem trochę dłużej bo 40minut, ale nadal nic nie znalazło. Mógłby mi ktoś pomóc z tymi sterownikami?