Zawieszanie się komputera po ok. 1-2min. po uruchomieniu

Witam!

Mam problem z komputerem. Od jakiegoś czasu gdy włączę komputer rozpoczynam na nim normalną pracę, to po ok. 1-2minutach zawiesza się i trzeba go resetować bo nic nie reaguje. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam Neon1992

jaki zasilacz? spróbuj go wyczyścić , bo mozliwe ze to on jest przyczyną.

miałem podobny problem tylko komp sie restartował może zasilacz szwankuje albo dokupiłes cos do kompa a zasilacz za słaby. :slight_smile:

Tracer MGB-400 400W

hmmm… :-k a zaglądałeś do zasilacza? spróbuj go otworzyć i delikatnie odkurzaczem wyczyścic

Nie, nie zaglądałem!

Mam słaby sprzęt więc ta moc zasilacza powinna wystarczyć!

Procesor: AMD Duron 750MHz

Płyta Główna: Shuttle AK12

Pamięć RAM: 384 MB

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (32 MB)

Dysk Twardy: SAMSUNG SV3063H (28 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

a czy wcześniej próbowałeś podkręcać procka np. spod poziomu biosa bo często to jest powodem takiego zachowania kompa

  1. Pamięć RAM: 384 MB -pokombinuj z pamięcią

  2. może za b. sie grzeje

  3. zasilacz raczej nie

ja tez miałem taki problem prubowąłem wielu sposobów dodawałem nowe wiatraki i nic nie pomagało :lol: oddałem do naprawy i okazało sie ze cos jest spalone na płycie głównej i musiałęm kupic nowa płyte komp zawieszał sie tak po około 5-10 min to byo taki wkurzajace… ](*,) wymieniłem płyte główna i wszystko chodziło juz dobrze :slight_smile:

Pozdro.

» wilczek_ :stuck_out_tongue:

Mój kolega miał podobny problem, nie wiem co to dokladnie bylo, ale tesh mu sie komp zawieszal, a nawet wylaczal. Kupił nowy zasilacz i sprzęt dziala jak należy.

Tak prubowałem, z 750MHz podkręciłem do 795MHz i więcej nie kręciłem!

No nic trudno muszę się jeszcze ten rok pomęczyć w następnym planuje złożyć nowy!

Ja polecam zobaczyć czy rezystor nie jest luźny,miałem identyczny problem naoliwiłem zasilacz odkurzyłem przylutowałem luźny rezystor i jest dobrze :wink: Polecam to zrobić

Moze masz za duzo procesów ktore sie wlaczaja przy starcie? polecam -> start -> uruchom -> msconfig -> uruchamianie i tam odznacz niepotrzebne procesy :slight_smile: