Zawieszanie się komputera podczas grania

Witam!

Już mam dość walki z tym komputerem. Walczę z nim już od długiego czasu i ciągle przegrywam :frowning:

Mój problem przedstawia się następująco. Kupiłem komputer grałem, grałem i wszystko było ok. Pewnego dnia włączam grę i komputer się zawiesił. od tego momentu jaką grę nie włączę komputer po pewnym czasie się zawiesza :frowning:

Nie pamiętam czy coś wtedy instalowałem. Może jedynie mój brat grę Tibia i chyba sterowniki do karty graficznej , a i wymieniałem internet na radiówkę :slight_smile:

Wymieniłem zasilacz na lepszy i też nie pomogło.

Odkurzyłem komputer i też nic :frowning:

Teraz dam trochę danych technicznych:


[quote] Pole Wartość Właściwości czujnika Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h) Temperatury Płyta główna 35 °C (95 °F) Procesor 50 °C (122 °F) Seagate ST340014A 43 °C (109 °F) Wentylatory Procesor 2974 RPM Wartości napięć Napięcie rdzenia procesora 1.66 V +3.3 V 3.31 V +5 V 4.89 V +12 V 12.28 V -12 V -12.61 V -5 V -5.20 V +5 V podczas wstrzymania pracy 5.07 V VBAT baterii CMOS 3.28 V Debug Info F E3 FF FF Debug Info T 35 50 255 Debug Info V 68 00 CF B6 CA 1C 32 (01) [/quote]

Coś jeszcze chcecie wiedzieć?

Będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za konkretną pomoc.

Błagam bez głupich komentarzy typu ‘może to zasilacz’ :frowning:

Pozdrawiam zimne_piwo

EDIT: Ludzie piszcie jak to naprawić, a nie ‘słyszałem, że po zainstalowaniu sterowników coś się zepsuło’ :frowning:

Tak. Jakie gry Ci nie chodzą?

Sprawa techniczna:

Zainstaluj SP 2. Możesz go pobrać stąd.

wpisy usuń HJT, a folder ręcznie

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE - POPRAW

Stawiam na przegrzewanie się karty graficznej.To właśnie ona najbardziej grzeje się podczas grania

Nie raz już słyszeliśmy, że po wymianie sterowników na nowe coś się knoci :-x

Jak to sprawdzić? Jak zaradzić? To jest pewne, bo ostatnio też słyszałem na 99% zasilacz, kupiłem nowy i nic z tego.

i? Jak temu zaradzić? Czytaj wyżej xD

Proszę o konkretne wypowiedzi jak to naprawić :frowning:

Miałem taki sam problem i u mnie pomogła wymiana patsy termoprzewodzącej pod coolerem na grafice.Koszt takiej pasty to ok.20zł

tu masz link jak ją się wymienia:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Po cholere instalowales te sterowniki do tak starej grafiki !!

czy ustawiałeś timing pamieci :?:

na razie próbuję wymienić kartę graficzną, może to jest problem…jeżeli nie pomoże to będę kombinować dalej :slight_smile:

@up,up wydaje mi się, że te sterowniki mogą mieć coś z tym wspólnego, ale ta karta jest już tak stara, że wolę wymienić niż się nią bawić :slight_smile:

@down wezmę Twoją rade do serca…może to pomoże :):slight_smile:

Tak jezeli chodzi o wiek karty to przydaloby sie ja juz wymienic:P Ale z nowa tez nie przeginaj ze sterownikami bo efekt bedzie taki sam trzymaj sie sterownikow tej serii ktorej karta jest i bedzie git :smiley: nara :smiley: