Zawieszanie się komputera. Problemy z serverami online

(Dark1992) #1

Witam!

Od 4-5 dni mam pewne uporczywe problemy z moim komputerem. Główny problem to niemożliwość / problemy z łączeniem się z różnymi serverami. Na początku nie mogłem się zalogować na servery gry online League Of Legends. Po kilku próbach się udało. W tym momencie zaczęły się problemy z samoistnym wyłączaniem się gry. Problemy występują cały czas do dziś, także te z logowaniem się. Później zauważyłem, że to samo dzieje się ze Steam'em. Z tym jednakże wgl. nie mogę się połączyć. Dostaję taki sam komunikat jak w przypadku LoL'a, iż nie można połączyć się z serverami usługi.

Dodatkowy problem to zwieszanie się systemu przy jakiejkolwiek próbie reinstalacji jakiegokolwiek programu. Komputer zawiesza się także przy uruchamianiu filmów. Chciałem przywrócić system z przed 5-6 dni jednakże niestety nie posiadam żadnych kopii systemu.

Proszę mi powiedzieć jakie logi z jakich programów są potrzebne do zdiagnozowania problemu. Bardzo zależy mi na nie robieniu formata systemu. Problem tkwi w tym, że mam zainstalowanych trochę dodatków których źródeł nie pamiętam.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

(Piotrkijak) #2

Co do gier, obawiam się, że nic z tym nie zrobisz poza zmianą ISP, bo obecny po prostu blokuje gry sieciowe żeby nie spowalniać łącza. Co do instalacji programów, przeskanuj system doktorem web curelt i zrób test RAMu programem memtest. Dobrze byłoby również jakbyś miernikiem pomierzył napięcia zasilaczowi, a najlepiej dla 100% pewności pożyczył i włożył inny zasilacz, tylko markowy, a nie Modecom Feel, Logic,I-Box,L&C, Megabajt, TakeMe i tym podobne ścierwo palące sprzęt.

(Dark1992) #3

Moi znajomi z którymi gram mają tego samego dostawcę w tym samym mieście. Jednakże oni nie mają tego problemu. Dodam, że problem zaczął się prawdopodobnie w momencie ściągnięcia zainfekowanego pliku. Miałem z pewnym plikiem problemy, jednakże czy był to wirus nie jestem 100% pewien. Gry same w sobie jak już uda mi się połączyć działają bardzo dobrze, nic nie zacina i nie ma wysokich pingów. Problem w tym że albo nie mogę się połączyć, albo wywraca mi klienta gry. Aktualnie udało mi się nawet połączyć z moim kontem Steam. Jutro postaram się przeskanować kompa i wstawić log.

Pozdrawiam!