Zawieszanie się komputera przy podstawowych czynoościach

Witam

Mam pewien probelm z dyskiem :confused: Otóz ma on troche ponad rok ale ostatnio przez moja głupote prawdopodbonie go zepsułem - pojawiły się bad sektory :confused:

Problem podwójny jest w tym, że jak ściagam HD TUne żeby przetestować dysk to komputer się zawiesza :expressionless: tak samo jest z scandiscem, nie mogę go wykonać ponadto jak komputer jest włączony i nieużywane po ok 30 minutach się zawiesza :expressionless:

Teraz rodzi się pytanie, czy podczas formatowania można zrobić tak żeby te bad sektory wydzielić ? żeby np była pusta partycja nieużywana - zepsuta, albo co zrobić innego w moim wypadku aby dysk posłużył aby 2 lata ?

moj dysk: Seagate ST3320620AS 320GB sATA II 16MB

pozdrawiam

Spróbuj programu HDDRegenerator

marki ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Witam. Do naprawy dysku polecam program MHDD. Jest darmowy , niestety anglojęzyczny i bardzo dobry .

Na początek może wydawać się nieco trudny , ale jak coś znasz się to sprawa będzie łatwa.

Wspomniany we wcześniejszym poście HD Regenerator jest dobry ale do naprawy pojedynczych badsektorów.

Gdy tych sektorów jest dużo ugrząść można na tygodnie.

Program MHDD nie przywraca uszkodzonych sektorów ale dokonuje tzw. remapu. I jedna ważna uwaga.

Utracisz wszystkie dane , ale dysk będzie jak nowy.

Najpierw zapoznaj sie z tym :http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Najepiej było by wydrukować wszystko.

Interesuje Cię wyłacznie początek , punkt 1 i 3.

spróbuj poprostu sprawdzaniem dysku w windowsie. start —> wszystkie programy—> akcesoria i tam powinno być. Czasem się zdaża że nie ma to wtedy wypróbuj programy podane u góry.

Dzięki za odpowiedzi

Prawdopodobnie skrozystam z MHDD, tylko jeszcze jedno, czy moj dysk spelnia to: “MHDD pracuje z dyskami ustawionymi na MASTER!”

:>

MHDD można uśmiercić dysk, więc najpierw poczytaj poradnik :arrow: Klik

:arrow: Klik 2

Jak uruchomisz MHDD to po pojawieniu się pierwszego okna uwidzisz czy dysk jest widoczny ( w żółtym wpisie).

Jezeli nie trzeba go przestawić na master.

I oczywiście NIE stosuj programu nierożważnie.

Intereesuje Cię tylko punkt 1 i 3!!

Nie stosować żadnych nieznanych komend.

Zresztą w moim pierwszym poście podałem adres instrukcji gdzie autor na końcu ostrzega przed nierozważnym stosowaniem programu.

Postepuj zgodnie z instrukcjami a na koniec sam stwierdzisz że to bajecznie proste.

Zerowanie komenda ERASE powoduje naprawienie bad-ow logicznych i są one przywrócone do działania natomiast REMAP zastępuje uszkodzony fizycznie sektor sprawnym.Oczywiście jeśli są dostępne jeszcze zastępcze sektory.

Ilość zapasowych sektorów można sprawdzić w SMART.

Pozdrawiam,