Zawieszanie się komputera w czasie większego obciążenia

Cześć wszystkim.

Jak wyżej - mam problemy z poim Pc-tem. Podczas obciążenia (najczęściej grania :slight_smile: ) zastyga w miejscu i jedyne co pozostaje to reset.

Temperatury nie wchodzą w grę - zazwyczaj nie przekraczają 50 stopni na GPU czy CPU.

Zasilacz też jest sprawny i raczej wystarczający (750W).

Nie ma luzów za stykach podzespołów, kable podociskane.

Wszystko po kolei posprawdzałem :

Procesor odpowiednio zamontowany, nowiusieńka pasta

GPU nie przegrzewa się nawet przy kilkunastogodzinnej pracy

Napięcia na RAMie są odpowiednie do tego co zaleca producent (bawiłem się też zwiększając i zmniejszając napięcia lekko +/-ale to nie naprawiało problemu)

Niestety gorzej jest z dyskiem twardym - relokuje sektory i osiągnał już swoje maximum.

Zbieram sie na jego wymianę ale chciałbym się spytać czy to jest jedyny MOŻLIWY powód problemów.

Proszę pisać - w miarę mozliwosci powrzucam co będzie potrzebne

Typ procesora Intel Core i5-2500K

Nazwa płyty głównej ASRock P67 Extreme6

Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 660 Ti (2 GB)

Zasilanie CORSAIR Enthusiast Series - 750 W

no i Dysk fizyczny WDC WD10EZEX-00RKKA0 ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-III)

(PS robiłem niejednokrotnie testy OCCT, HD tune, VCST i innymi - w HD tune wyskoczył taki nieprzyjemny obrazek:

http://zapodaj.net/976b46826ccd8.png.html (nie da rady direct linka wsadzić :/)

mimo to teoretycznie nie ma żadnych uszkodzonych bloków na HDD.

jak sprawdzasz temperatury w stresie?

daj screen ze smart dysku

luki1215 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Patrząc po parametrach SMART (w HD Tune) dysk jest w porządku.

Sprawdź inne/starsze wersje sterownika karty graficznej, nie instaluj GeForce Experience.

SMARTa już wrzuciłem w poprzednim poście - http://zapodaj.net/976b46826ccd8.png.html

A co do temperatur to zazwyczaj sugeruję się tymi z OCCT i Speedfan.

A co do sterowników to nie zaszkodzi spróbować, choć już to przerabiałem.

Speedfan często podaje temperatury z błędami ale OCCT jest ok, zrób test OCCT i podaj jakie masz temperatury z stresie

faktycznie był smart moja nieuwaga :smiley: