Zawieszanie się komputera z nowym routerem po włączeniu p2p

Witam kupiłem sobie wczoraj nowy router PENTAGRAM P 6331-62, który polecili mi użytkownicy dobrych-programów dzięki.

Co do routera nie mam zastrzeżeń oprócz zawieszania się komputera po uruchomieniu utorrenta problem wystąpił dzisiaj gdy nagle wyłączyli mi na sekundę prąd przez co nastąpiła przerwa komp zgasł…

po uruchomieniu od nowa gdy program utorrent sprawdza pliki dochodzi do 91.1% i ciach tylko reset nic nie da się zrobić.

Mam windowsa xp sp3 oszczędzanie energia w karcie sieciowej wyłączyłem i nadal nic.

problem tkwi chyba w portach ale co dalej zrobić to nie mam pojęcia.

utorrent.th.jpg

Ten model routera posiada posiada polskojęzyczną rozbudowaną i dokładna instrukcje obsługi jest tam krok po kroku napisane i pokazane na ilustracjach jak i gdzie przekierować porty jeżeli ktoś potrzebuje (tzw. Virtual Serwer) więc proponuje poczytać instrukcja jest także dostępna na stronie producenta w formacie .pdf.

Tzn ale jakie porty mam przekierować które odpowiadają za to i czy napewno porty są temu winne ?

musisz odblokować port z którym program łączy się z internetem

wchodzisz w opcje programu i wyszukujesz z jakim portem się łączysz,

co do winy to moge tylko potwierdzić że najprawdopodobniej jest to właśnie problem z portami.

port już mam tylko teraz jak to się będzie nazywać w tych opcjach PENTAGRAM P 6331-62 bo ciężko mi się tam połapać.

zakładka configuration>virtual server

w pola public port(from), private port(to), wpisz port z którego korzysta program a w pole host ip wpisz swój IP

zatwierdź

Mam dla ciebie smutną wiadomość - musisz w trybie awaryjnym usunąć uszkodzone “party”, albo przesunąć je w miejsce gdzie uTorrent nie będzie ich “widział” po ponownym uruchomieniu. Czasem tak jest, szczególnie w przypadku dużych plików, że “sprawdzanie plików” (uszkodzonych!) w wykonaniu uTorrenta kończy się zawieszeniem systemu.

Mało prawdopodobne.

Pobrałem jeszcze raz BitSpirit swoją mandrive i to faktycznie był błąd tego utorrenta, przez to wyłączenie prądu :-x