Zawieszanie się komputera

Od pewnego czasu mam problem, a mianowicie mój komputer często się wiesza(nawet podczas prostych prac). Formata robiłem 2 tygodnie temu. Co może być przyczyną tego problemu?

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:00:28, on 2007-06-28

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\nhksrv.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\MMKeybd.exe

C:\Program Files\SAGEM WiFi manager\WLANUTL.exe

C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\TrayMon.exe

C:\Program Files\Netropa\Onscreen Display\OSD.exe

C:\Program Files\Opera\Opera.exe

C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\OUTLOOK.EXE

C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\WINWORD.EXE

D:\D Downloads\hijackthis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [AVP] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [SW20] C:\WINDOWS\system32\sw20.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SW24] C:\WINDOWS\system32\sw24.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [MULTIMEDIA KEYBOARD] C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\MMKeybd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [lxbumon.exe] "C:\Program Files\Lexmark 6200 Series\lxbumon.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [EzPrint] "C:\Program Files\Lexmark 6200 Series\ezprint.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

O4 - Global Startup: Program sieciowy dla SAGEM Wi-Fi 11g USB adapter.lnk = ?

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O20 - Winlogon Notify: klogon - C:\WINDOWS\system32\klogon.dll

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: Kaspersky Anti-Virus 6.0 (AVP) - Unknown owner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe" -r (file missing)

O23 - Service: lxbu_device - Lexmark International, Inc. - C:\WINDOWS\system32\lxbucoms.exe

O23 - Service: Netropa NHK Server (nhksrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\nhksrv.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

Instalowałeś ostatnio jakiegoś antywirusa, lub program, który działa w tle i dużo żre pamięci?

Nie, od tygodnia mam problemy a wszystko wgrywałem 2 tygodnie temu ;s

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

Ten błąd możesz ciachnąć HJT

A tak to log czysty.

Może wina zasilacza? sprawdź temp. tym programem

Wyłącz Zone Labs i zobacz czy to pomogło.

Wejdź w Menedżer zadań i sprawdz, który proces najbardziej wykorzystuje cpu…

Coś ci nawala albo:

Procek się grzeje

Coś nie tak z RAMem

Mało prawdopodobne ale nie można wykluczyć masz uszkodzony dysk (badsektor) nom albo wirus

Zawiesza się czasem przed uruchomieniem konta w panelu logowania…

Proces bezczynności systemu ;d Komp często wiesza się w połowie uruchamiania, już po zalogowaniu się ;/

Temperatury mam wporządku, tym bardziej, że nawet przy otwartej obudowie się zawiesza

Jak można sprawdzić, czy któraś z kości nie jest uszkodzona?

To chyba najprawdopodobniejsza wersja, bo dysk czasem przestaje pracować itp. Może mi ktoś polecić dobry program do defragmentacji? bo ten systemowy zawsze doprowadza mnie do konieczności formatowania kompa ;/

Skanowałem Kasperskym z aktualnymi bazami znalazło 3 trojany, ale ich usunięcie nie pomogło. Inne programy wykrywały tylko tracking cookies itp.(też pousuwałem i nie pomogło)

@EDIT: Odłączyłem neta i o dziwo 0 zwiech mimo obciążania procka i ramu(Morrowind), co to może znaczyć?

jesli masz kilka wyjmnij jedną i pracuj na niej jesli się zawiesi wymień na następną i jesli się tez zawiesi to znaczy że raczej to nie ich wina…

HD Tune przeskanuj nim

Jesli cos ci procka obciąża sprawdź co w Menadżer zadań i zakłądka Procesy zrób Print Screen

A w podglądzie zdarzeń w panelu sterowania jakie błędy?

Są błędy w aplikacje i w system(pojedyńczy). Co z tym zrobić? :>

żeby coś zrobić trzeba wiedzieć ,jakie aplikacje powodują, numery błędów,daj zdjęcia albo linki do nich.

Możesz sprawdzić pamięć programami: goldmemory lub memtest86

Pierw sprawdź dysk HD Tune czy nie ma błędów a defragmentację możesz zrobić tym programem.

Wrzuć jeszcze logi z Silent Runners i ComboFix tylko do działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis.

Jak tego używać?

100% dysk ok

Nie mogę tego znaleść ;/

@LOG:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 75#1121375

Z SilentRuna

@EDIT: Zrobiłem formata, ale to nie pomogło… co jeszcze może być zepsute? czy to może być zasilacz?

Złączono Posta : 08.07.2007 (Nie) 8:05

ktoś odpowie??

Złączono Posta : 08.07.2007 (Nie) 15:00

Ktoś może mi pomóc? dodam tylko, że net mam podłączonego przez WiFi do Liveboxa oraz przypomnę, że komp zawiesza się TYLKO przy podłączeniu do neta. Czy to może być wina zasilacza?