Zawieszanie sie komputera

Witam wszystkich, mam taki problem znaczy moj kumpel … Ma kompa gdzies z rok i tydzien temu zaczely sie problemy, podczas pracy czy to w windowsie czy granie (byle co) wiesza sie poprostu komputer, trzeba reset robic …;/ Taka zawiecha lapie roznie, czaem gral caly dzien i na drugi juz zawiecha byla nawet po 3 minutachpracy i za czesto. Wiec zaczolem monitorowac z nim temperature wszystkich podzespolow wszystko bylo w normie tylko procesor graficzny mial spora temperature… ale miescila sie w normie bo dochodzilo do 60*c(chlodzenie pasywne) wiec raz wlaczylem skanowaniie komppa antivirusem zeby go obciazyc troche i odpalilem gierke ,nastepnie podotykalem radiatory, na procku, chipscie i karcie graficznej , na procesorze byl chlodny , garta graficzna goraca byla a chipset niedalo sie go dotknac wiec zdjelismy radiator z chipsetu i nalozylismy paste.Myslelismy ze wszystko bedzie dobrze a tu znowu zaczol sie wieszac komp wiec wzielismy wiatrak i skierowalismy na chipset ochladzal takze karte graficzna.Potym jak wzielismy wiatrak zaczol komputer chodzic ladnie bez zawiech zadnych przez dzien, na drogi dzien jak uruchama kompa tak samo sie wiesza . Wiec nie ma wyjscia i musi wslac na gwarancje kompa…to zdjelismy radiator z chipseta i wyczyslilismy z pasty zeby nic nie bylo widac ze ktos sie dobieral ,i po czyszczeniu wcale windows sie nie chce teraz uruchomic .( Czy po czyszczeniu chipsetu spiritusem salicylowym moglo cos uszkodzic na gorzej ??) PRzypuszczamy ze procesor jest zwalony albo cos z ramem. . Teraz komputer nawet sie nie odpalaczarny ekran i diodka sie swieci i tyle… A waszym zdaniem jaka moze byc wina… i jeszcze sprawdzalismy napiecia w zasilaczu tez sa dobre. byla podpinana inna karta graficzna i to samo

pewnie się spalił…

ja mam temperaturę grafiki na poziomie 40 stopni, na moim drugim komputerze jak temperatura przekroczyła jakąś wartość (systemu, procesora itd.) to się resetował, jak macie gwarancje to lepiej nie kombinujcie tylko oddajcie na parę dni na gwarancje…

Cysio123 Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

To nie wina temperatury. Karta graficzna może się rozgrzewać bez obaw do 75*C. Mnie osobiście chodziła przez pewien czas z temp. 125*C (i się popsuła). Na waszym miejscu nie grzebał bym w ogóle w kompie jak jest na gwarancji. Niech inni się męczą :smiley: A może to była wina softa a nie podzespołów ?

Trochę dziwne jest to, że przy innej karcie komp też nie staruje … Nie dotykaliście może radiatora na procku?? …

A co do:

Mam kolegę z Texasu, który też czasem udziela się na Waszym forum i co on ma zrobić w przypadku gdy w jego systemie nie ma mowy o polskich znakach?? … Nie musicie odpowiadać … Tak tylko zasugerowałem :wink: