Zawieszanie się komputera

Witam. Mam następujący problem z moim komputerem. Na mojej machinie jest zainstalowany system Windows 98 SE z dodatkiem SP 2.1b (ten system jest wymagany i nie pisać, abym go zmieniał). Gdy komputer nie pracował przez dłuższą chwilę, np. parę godzin, uruchamiam go, przeglądam np stronę internetową i nagle zawieszka. Pozostaje tylko nacisnąć reset. Po wykonaniu skanowania dysku i ponownym uruchomieniu komputer chodzi jak bolid Kubicy. Nie wiem co może powodować te zawieszenia. Tak jest za każdym razem, jak komputer dłuższą chwilę nie chodził. Pamięć RAM podczas korzystania jest zajęta tylko w 30 %, więc to chyba nie powoduje problemu. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Sprawdź jakie masz zużycie procesora.

Przy normalnym korzystaniu z kompa wynosi ono 40 %.

Triniti888 , podaj jaki masz zasilacz.

Nazwy się nie mogę doczytać, ale piszę, że 300 W

Triniti888 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie - daruj sobie przy tym określenie z pogranicza slangu - zwiechy. Tytuł powinien precyzyjnie określać problem. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pożycz od kogoś lepszy zasilacz, żeby zobaczyć czy problem nadal występuje. Sprawdź czy radiator na procesorze nie jest za bardzo zabrudzony.

Komputer kilka dni temu był czyszczony, więc raczej będzie czysty. Według mnie najprawdopodobniej program powodował program StarBar, ponieważ po jego deinstalacji nie doszło jeszcze do zawieszenia. Jeśli problem nie ustąpi będę dalej pisał