Zawieszanie się komputera

Witajcie, piszę tutaj ponieważ wiem że znacie się na tych sprawach dobrze i w ogóle ogarniacie :smiley: Do rzeczy, a na forach mi nie pomogli. Problem jest taki że zawiesza mi się komputer, jak przeglądałem pliki minidump głownie jest to wywołane przez notskrl.exe na forach dowiedziałem się że jest to problem ze sprzetem w takim razie. Ale jakim ? Karte graficzną wsadzałem inną i ciągle się zacinał, dysdk również inny wsadzałem i to samo było. Z Zasilaczem też. Kostki ram testowałem memtestem i nic nie wykazało. Naprawdę nie wiem co robić a jest to całkiem nowy komputer. Dodam że, po całkowitym formacie komputera ciąglę się zawiesza. Naprawdę proszę o pomoc, nie chcę żeby komp na śmietnik poszedł. Komuter http://www.picshot.pl/public/view/full/325737 i do tego Karta Graficzna GeForce GTS 250 i zasialcz Modecom MC 530W Carbon. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile: Pozdro

Podaj temperatury i jaka płyta główna.

Może właśnie kłopot z zasilaczem, który, wg wielu opinii w necie, osiąga 380 W sprawności. Już nawet fortron 450 bronze sprawi się dużo lepiej. Jak masz możliwość, to sprawdź inny zasilacz.

Płyta główna to ASUS M4N68T a zasilacz podmieniałem na Modecom MC-400ATX 2.0

Mi to wygląda na przegrzewający się procesor. Zainstaluj sobie program CPUID HWMonitor i wklej z niego screena tutaj na forum. A tak co do tego zasilacza to radze uważać, też go miałem i po około roku pracy, podczas przeglądania Youtube po prostu umarł ;).

Tutaj jest ss z temperatyry procka i jego rdzeni, rdzenie to te kolowe na pasku http://www.picshot.pl/public/view/full/326192

Co prawda procesor jest tu praktycznie w IDLE i opuścił sobie taktowanie i napięcie, ale i tak temperatura wygląda dobrze i to nie tu raczej jest problem. Ram masz we dwóch kostkach ? Jeśli tak to spróbuj odpalić kompa na jednej a potem na drugiej i zobacz czy coś się zmieni. Jeśli to nie pomoże no to chyba ostatnią rzeczą która sprawia problem może być płyta główna. No bo cudów nie ma, coś to musi powodować. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby procesor był walnięty.

Zrób tak jak mówię z tym ramem. Jeśli to nie da skutku spróbuj może skołować jakąś inną płytę główną, ale wtedy to oczywiście format od razu przed uruchomieniem systemu i sprawdzeniu.

Jeszcze takie małe pytanie. Czy to zawieszanie się to są po prostu tak, że programy się zawieszają, czy na przykład kursor myszy też potrafi jakoś spowolnić albo się " zaciąć " ? Jeśli coś się z kursorem myszy też dzieje to spróbuj po odłączać rzeczy od usb itp. Nawet wtedy możesz inną mysz spróbować.

Daj znać czy coś pomogło :wink:

Po treningu zrobie to z ramem. Wracając do twojego pytania on się poprostu zawiesza myszka razem z dźwiękiem ( jeżeli coś leci ) staje w miejscu i tylko reset zostaje

Dodane 29.04.2013 (Pn) 14:58

Zrobiłem to z ramem jak mówiłeś i komputer nie chec działać tylko z jedną kostką sprawdzałem tak obie kostki ale z żadną nic się nie pojawiało na ekranie, bo dysk słyszałem ze się uruchomił na przykład :stuck_out_tongue:

Dziwna sytuacja patrząc na to co się dzieje z pamięcią RAM, pobierz program HD tune i daj screena z zakładki Health.