Zawieszanie się, niepłynność gry, za gorąca karta graficzna

Cześć

  1. Mam problem otóż, ostatnio 3 razy zdarzyło mi się że coś robię, nagle STOP! niektóre rzędy pikselków się jakoś poprzemieniały, a z głośników wydawany jest okropny, głośny, przetwarzający dźwięk, komputer na nic nie reaguję, jedynie reset pomaga.

Po zalogowaniu się na moje konto, włącza mi się program, który zainstalowałem z płytki i pokazuje mi temperaturę. Po zalogowaniu się po resecie, temperatura wskazywała 80 stopni celsjusza. Czy to jest źle jak na GeForce 8800 Gt.?

  1. Jestem po formacie, i zainstalowałem gierkę, Ghost Master, wcześniej gra chodziła płynnie, teraz jakby zwalnia, czy to możliwe, że to również przez tą kartę graficzną? A może tu chodzi o procesor? Może również jego temperatura przekracza? Da się to sprawdzić w programie EVERST? Mam ten komputer od 1,5 roku. Nie rozkręcałem go jeszcze by wyczyścić go ( nawet mi to nie przyszło do głowy), czy to możliwa przyczyna, że wnętrze jest zakurzone i należało by to wyczyścić?

Czy to przyczyna, niepoukładania na dysku ? Czy defragmentacja byłaby wskazana do tego dodatkowo?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

wyczyścić -to podstawa -wszystko musi lśnić!

defragmentacja -co jakiś czas wskazana

pozdrawiam

80 stopni dużo !musisz zmniejszyć tą temperaturę!

Temperatura karty graficznej za wysoka.Sprawdź i podaj na forum temperatury innych podzespołów.

Może to być również jak wspomniałeś wina kurzu.Otwórz komputer i przeczyść go sprężonym powietrzem albo czymś podobnym.

Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z defragmentacją, lecz możesz ją wykonać dla ogólnego lepszego działania komputera.

Ok, poprzeczyszczam komputer i dam znać, o jakichś zmianach. Co do prawidłowej temperatury, minimalnie wynosi 40, jezeli przemieszczam sie po internecie i wynosi 55 stopni, a po grze komputerowej 60 - 65 stopni to jest to b. dobra temperatura świadcząca o wydajności karty graficznej mojego typu. Przy okazji, jakoś posprzątam w dyskach. Przy okazji, gdzie znajdę w everescie, jaki mam % użycia wiatraczka do karty graficznej?

No ja raz miałem 102 st. na karcie bo zapomniałem przestawić prędkości wiatraczka (ściągałem cos w nocy i ustawiłem na minimum zebym mogł spać). Karcie nic sie nie stało na szczęście. Możesz pomyśleć o dodatkowym chłodzeniu na karcie jeśli masz kaske :slight_smile:

Tak, właśnie, ustawienia wiatraczka :slight_smile: chciałbym zobaczyc ile procent jest ustawione, moge to zobaczyc w programie EVEREST?

Nie wiem, najprościej programem Speedfan.

speedfan1.png

tutaj mam screena dotyczacy moich temperatur

przy okazji, czego dotyczą te temperatury w ogniu, i czy da się zobaczyć więcej wskażników pokazujacych ile co ma stopni?