Zawieszanie się PC na Win7

Witam. Ostatnio mam spory problem ze swoim komputerem. Dość często zawiesza się, najczęściej kiedy włączone są jakieś gry (np. BF3). Pojawia się dość dziwny dźwięk, coś jakby brzęczenie, warczenie z głośników, który czasem ustaje po kilku sekundach czasem nie. Na ekranie nic się nie pokazuje - po prostu się zacina. Raz też zdarzyło się, że pokazał się jakiś niebieski ekran (podobny do “BSoD”), ale nie zdążyłem doczytać i nastąpił automatyczny restart kompa. Wtedy, podczas uruchamiania zmienił się sygnał - zamiast 1 krótkiego dźwięku było kilka około 1 sekundowych. Teraz już to nie występuje chociaż ciągle łapie zawiechy. PC chodzi na oryginalnym Win7 64-bitowym, AMD Phenom II X4 940 Procesor, Radeon HD 6750, 4GB RAM. Temperatura też najprawdopodobniej nie jest przyczyną, ponieważ sprzęt był oddany niedawno do czyszczenia i sprawdzany pod tym względem. Nie wiem czy problem tkwi w już systemie i wystarczy reinstal czy raczej jest to kwestia uszkodzonego hardware’u. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

EDIT: Zasilacz to CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W

Tutaj podaję zdjęcie owego niebieskiego ekranu 19062012143.jpg

Podaj model i markę zasilacza

Kolejno sprawdź:

  1. Sterowniki

  2. Zasilacz (czy moc jego wystarcza do utrzymania stabilnego zasilania wszystkich komponentów komputera), zaraz po zawieszce dotknij go, jak jest gorący, znaczy nie daje rady i do wymiany. Może też być na skraju awarii i nie trzyma jakiejkolwiek stabilności.

  3. Temperatura… jeśli uważasz, że temperatura zależy tylko od czystości komputera, niestety mocno się mylisz. Kolejno:

  • szczelność obudowy, czy wywiewy nie są zablokowane

  • jakość i wiek pasty termoprzewodzącej pomiędzy układem scalonym (jakim na przykład jest CPU, GPU, pamięć RAM) a radiatorem

  • sprawność i ułożenie wiatraków, to, że masz SUPER POWER TURBO odkurzacz na procesorze i grafie nic ci nie pomoże, jeśli nie będzie jeszcze jednego, który będzie wyciągał ciepłe powietrze przez otwory wentylacyjne.

  1. Stabilność płyty głównej, pamięci RAM… sprawdź inne komponenty, wyciągaj po jednej kości, podmień kartę graficzną…

Czyszczenie komputera w 99% przypadków polega na odkręceniu obudowy, dmuchnięciu sprężonym powietrzem i skręceniu obudowy :)…

Może to pomoże:

http://forum.hotfix.pl/problemy/bsod-st … 19410.html

http://windows7forum.pl/problem-w-posta … 01-20171-t

Podejrzewam dwie rzeczy:

Albo coś nie tak z grafiką się dzieje albo pamięć ram. Proponuję podmianę grafiki i/lub test POJEDYŃCZO kostek RAMU programem memtest

http://support.microsoft.com/kb/955076/pl?sd=gn

Komunikat o błędzie zatrzymania na komputerze z systemem Windows Server 2008, zawierający wiele procesorów zainstalowanych lub systemu Windows Vista: “Stop: kod błędu 0x00000101 (CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT)”

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Problem z procesorami AMD: http://social.technet.microsoft.com/For … 5aea9e8983

Podobne problemy: http://answers.microsoft.com/en-us/wind … 8e884467dd

http://www.sevenforums.com/crashes-debu … 00101.html

Może przydać się http://translate.google.com/ - wklejasz adres strony albo tekst do przetłumaczenia w puste białe pole i klikasz Tłumacz.

Czy zmieniałeś ostatnio ustawienia BIOS?

Pozdrawiam!