Zawieszanie się PC

(danyll) #1

Otóż mam taki problem że po włączeniu komputera zawiesza się system. Jak uruchomię przeglądarkę i np gg to wszystko jest ok przez ok 1h. Jeśli natomiast uruchomię po starcie grę to pogram z 5 minut i zawiesza się komputer. Po takim zawieszeniu robię restart pc i nie włącza się monitor, czasami zawiesza się przy starcie (nawet w biosie:/). Patrzyłem temperatury to trochę dziwnie się zachowuje bo temp AUX rośnie od 30 do ok 70st. C i później spada od razu na ok 25st. C :confused: Czasami jednak pc chodzi ciągle bez zawieszania przez kilka godzin:/ Jak usunąć usterkę żeby się nie zawieszał?:confused:

(Piotr Kluzowicz) #2

Najpierw podaj konfigurację kompa oraz markę i model zasilacza.

Oprócz tego wyczyść dokładnie i delikatnie komputer wewnątrz z kurzu.

(karllodprogramy) #3

jeżeli masz starszego kompa który nie był czyszczony może trzeba go przeczyści z kurzu,

jak go przeczyścisz i nadal będzie się wieszał to zainstaluj program do monitoringu temperatury i napięcia w kompie,

(danyll) #4

Zasilacz był niedawno wymieniany na fortrona (nie jest to najnowszy pc:P). Z kurzu czyściłem, odkręciłem wentylatory i przeczyściłem dokładnie wszystko. Zainstalowałem testową wersję cpucool i ustawiłem wyświetlanie temp procesora, płyty, aux oraz dysku. Pokazywał takie same temp jak program Everast. Jak już napisałem temperatura AUX ciągle wzrastała do 70st i nagle opadała do 25:/ Temp procesora max do 50 kilku stopni ale komputer zatrzymywał się w różnych momentach pracy:/ Nawet przy starcie kiedy zupełnie był chłodny.. Dlatego wykluczyłem temperaturę:confused: Nie wiem czy zainstalowanie i odinstalowanie firewalla może mieć takie skutki, Wiem że instalowałem COMODO firewall i po ok 2 odinstalowaniu takie problemy. A system też skanowałem i nic nie znalazł antywirus..

(Piotr Kluzowicz) #5

Niby zawsze się mówi "walka do końca, nie format", ale może zrób sobie formata?

(danyll) #6

Formatować nie będę, bo nie ma sensu skoro to wina sprzętu. Chciałem się dowiedzieć tylko jaki element PC może powodować takie zawieszanie się.

(Piotr Kluzowicz) #7

Jesteś pewien, że to wina sprzętu? :stuck_out_tongue: