Zawieszanie się PC

Otóż mam taki problem że po włączeniu komputera zawiesza się system. Jak uruchomię przeglądarkę i np gg to wszystko jest ok przez ok 1h. Jeśli natomiast uruchomię po starcie grę to pogram z 5 minut i zawiesza się komputer. Po takim zawieszeniu robię restart pc i nie włącza się monitor, czasami zawiesza się przy starcie (nawet w biosie:/). Patrzyłem temperatury to trochę dziwnie się zachowuje bo temp AUX rośnie od 30 do ok 70st. C i później spada od razu na ok 25st. C :confused: Czasami jednak pc chodzi ciągle bez zawieszania przez kilka godzin:/ Jak usunąć usterkę żeby się nie zawieszał?:confused:

Najpierw podaj konfigurację kompa oraz markę i model zasilacza.

Oprócz tego wyczyść dokładnie i delikatnie komputer wewnątrz z kurzu.

jeżeli masz starszego kompa który nie był czyszczony może trzeba go przeczyści z kurzu,

jak go przeczyścisz i nadal będzie się wieszał to zainstaluj program do monitoringu temperatury i napięcia w kompie,

Zasilacz był niedawno wymieniany na fortrona (nie jest to najnowszy pc:P). Z kurzu czyściłem, odkręciłem wentylatory i przeczyściłem dokładnie wszystko. Zainstalowałem testową wersję cpucool i ustawiłem wyświetlanie temp procesora, płyty, aux oraz dysku. Pokazywał takie same temp jak program Everast. Jak już napisałem temperatura AUX ciągle wzrastała do 70st i nagle opadała do 25:/ Temp procesora max do 50 kilku stopni ale komputer zatrzymywał się w różnych momentach pracy:/ Nawet przy starcie kiedy zupełnie był chłodny… Dlatego wykluczyłem temperaturę:/ Nie wiem czy zainstalowanie i odinstalowanie firewalla może mieć takie skutki, Wiem że instalowałem COMODO firewall i po ok 2 odinstalowaniu takie problemy. A system też skanowałem i nic nie znalazł antywirus…

Niby zawsze się mówi “walka do końca, nie format”, ale może zrób sobie formata?

Formatować nie będę, bo nie ma sensu skoro to wina sprzętu. Chciałem się dowiedzieć tylko jaki element PC może powodować takie zawieszanie się.

Jesteś pewien, że to wina sprzętu? :stuck_out_tongue: