Zawieszanie się podczas grania :/

Kilka dni temu w moim komputerze pojawił się dziwny problem. Na każdej grze, którą uruchomiam komputer zawiesza się po kilkunastu minutach grania. Narazie odpalałem tylko: COD, BF1942 i Heretic 2, co kończyło się zwiechą. Nigdy przedtem nic takiego się nie działo. Początkowo myślałem, że system pada, ale sformatowanie nic ie dało! Wczoraj, gdy uruchmiałem kompa nie włączył się i słychać było tylko slychać było ciąg krótkich, piszczących sygnałów w BIOSie, ale po kilku próbach się uruchomił. Podobno dzźwięki wydawane przez BIOS mogą świadczyć o jakimś problemie z urządzeniem, ale nie wiem jak je rozpoznać. Nie wiem co robić i w czym tkwi przyczyna zawieszania się komputera podczas grania. Może któreś z urządzeń wymaga naprawy, ale nie wiem jak sprawdzić, które. Co się dzieje?

długi piszczący odgłos z głośnika systemowego podczas bootowania systemu który nie chce się wyłaczyć?

na 99% któreś z urządzeń jest nieodpowiednio podpięte do płyty głownej lub się odłączyło.

Co robiłeś.

Sprawdź wszystko jak podpięte i wpięte do płyty.

O kodach biosu tu.

http://www.bios.pl/index.php?31ac3.70c8 … .0.0/0.0.0

Nic. Nie rozkręcałem mojego komputera od dłuższego czasu, więc dlaczego cokolwiek miałoby się obluzować? Mam BIOS American Megatrends. Te sygnały, jeśli dobrze zapamiętałem, były w następującej sekwencji:

4 krótkie - odstęp - 3 krótkie - odstęp - 2 krótkie

Teraz BIOS już nie piszczy, ale gry nadal się zawieszają! Sprobóje podopinać urządzenia.

Zrób porządną konserwacje kompa,sprawdź chlodzenie wszystkiego,kable i wtyczki.

Wyjmij baterię z płyty,najlepiej załóż nową lub sprawdź starą ma mieć powyżej 3 V,ustaw w biosie tylko co trzeba.

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

Sprawdź pamięć na błędy memtest86, ma być zero błędów.

To na początek.

Masz bios AWARD CZY AMI ??

4 piski w AMI to błąd zegara systemowego.BTW nie wyjmowałes ostatnio kostki RAM ??Spróbuj też wyjąć karte 3d wyczyścic sprężonym powietrzem(płuca) slot AGP i włożyć dobże z powrotem.

[quote name=<-|x4d3t|->]BTW nie wyjmowałes ostatnio kostki RAM

[quote name=<-|x4d3t|->]Spróbuj też wyjąć karte 3d wyczyścic sprężonym powietrzem(płuca) slot AGP i włożyć dobże z powrotem

Jaką masz kartę grafiki i jaki system.

Jak XP.

Podgląd zdarzeń i jakie błędy.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php … 0zdarze%F1

Szkodniki sprawdzone.

Może to być też przegrzana karta grafiki.

Sprawdź kompa na innej karcie grafiki,wcześniej odinstaluj oprogramowanie i stery na starej karcie i uruchom ją na sterze systemowym.Wyłącz kompa i załóż nową i sprawdzaj.

Pamiętaj o sterach do płyty głównej i konserwacji kompa.

Wgraj directX 9.0c.

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy grafiki i dzwięku.

Karta GeForce 4 MX400 64DDR, sytem Windows Millennium Edition PL v4.90.3000 Final.

Szkodniki sprawdzałem Ad-Aware Prp 1.06, Spybot - Search & Destroy oraz AntiVir PersonalClassic i je usunąłem.

Mam zainstalowany DirextX 9.0c. Gdy uruchomiłem dxdiag wyskoczył mi komuniakat:

“Błąd.Wystąpił problem podzas uzyskiwania dodatkowych informacji o dźwięku, kod wyniku=0x8878000(Żądanie nie powiodło się, ponieważ zasoby DirectSound, takie jak poziom priorytetu były już używane przez innego wywołującego)”

Lecz ten komunikat już kiedyś mi się pojawił i raczej to nie jest ten problem.

Przeprowadziłem test DirectDraw, ale nie mogłem go ukończyć ponieważ wysoczył blue screen. Podobnie było, jak próbowałem przetestować dźwięk. Jednak po restarcie wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie.

Może przeinstaluj DirectX tylko pierw go usuń…

Przeczysciłem kartę graficzną i dzwiękową. Nadal są problemy z grafiką, gry się zawieszają, a na pulpicie dzieją się dziwne rzeczy…

Złączono Posta : 16.07.2005 (Sob) 19:19

Obecnie podczas testowania DirectDraw w dxdiag komputer się zawiesza. Zauważyłem też, że wentylator na karcie działa trochę nieregularnie.

Czyli na początek trzeba wsadzić inną kartę grafiki i testować.

Do tej karty używaj steru 56.64.Pamiętaj o prawidłowym jego instalowaniu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

http://www.3dnews.ru/download/drivers/nvidia/

Wgraj stery do płyty głównej jak chip VIA to pakiet 4.49.

Wklej loga z HJ koledzy sprawdzą - poczytaj dział bezpieczeństwo.

Trzeba także obowiązkowo sprawdzić pamięć na błędy,memtest86 - ma być zero błędów.

Jakto przegrzana? To znaczy, że już po karcie??

Normalnie - uszkodzenie GPU lub pamięci na skutek wysokiej temperatury.

Podkręcanie lub złe chłodzenie GPU i pamięci lub starość.

I może tak być, że trzeba nową.

pulpit%20moj%202.jpg

Zrobiłem niedawno screena z ekranu. Czy to przez kartę graficzną robią się takie dziwne ikony na czarnym tle?