Zawieszanie sie przy wlaczaniu

witam.

od dluzszego czasu denerwuje mnie zawieszanie sie visty 32-bit podczas uruchamiania kompa. Dzieje sie to dokladnie w czasie ladowania systemu gdy ten pasek tam sobie leci… i czesto sobie leci leci i leci i mozna czekac godzine i komp sie nie uruchamia. sprawdzalem logi byly czyste… ktos cos poradzi ?

system :

asus f5rseries

duo t2310 1,86 ghz

pamiec 2gb

Spróbuj przywrócić system i może coś pomoże.

a czami ten pasek się nie zatrzymuje? bo ja miałem identyczny problem… tyle że pasek się zatrzymywał… być może jest to problem związany z programem daemon ale nie jestem pewny. teraz nie mam problemu bo zmieniłem dysk i nie wgrywałem daemona, ale może to do czegoś innego zależy

W menu start->uruchom->wpis msconfig W zakładce Rozruch, zaznacz “Informacje o rozruchu systemu operacyjnego”. Teraz przy następnym uruchamianiu zobaczysz co się uruchamia po kolei. Na czym najdłużej system czekał?

jeśli zatrzyma się na crcdisk to będzie to opisywany przeze mnie problem :frowning:

a wiec po paru obserwacjach…

ostatnia pozycja na tej liscie jest ten crcdisk.sys jednak przechodzi do kolejnego etapu czyli pokazuje sie tam Microsoft Windows … (takie jakby okno podczas ktorego sie laduje system) i wlasnie w tym momencie czasami sie zawieszal komp… widac to po tym ze na laptopie nie swieca sie swiatelka od pracy kompa… help

ktos cos radzi ?