Zawieszanie się systemu - nowy komputer

Witam,

 

Wczoraj złożyłem komputer o następującej specyfikacji:

http://www.morele.net/inventory/info/bxeuzK/

To, że dysk ma pół roku, o niczym nie świadczy. Sprawdzałeś go programem do diagnostyki?

Wrzuć smart dysku z crystal’a.

Screen

Zawiesiło mi się na tym, więc musiałem zrobić zdjęcie. Porażka… W życiu nie miałem takich problemów ze sprzętem i pierwszy raz wydałem na niego tyle pieniędzy…

A całego smart’a się już nie dało wkleić tylko połowę ?

Spróbuj jeszcze w biosie ustawić opcję “Ai Overclock Tuner” na XMP

A dysk nie napisałeś w jakie złącze podłączyłeś, to wepnij je w te dwa osobne co masz na płycie.

Do tego możesz też przetestować każdą pamięć z osobna.

Wpięte w te dwa, próbowałem już z XMP i bez XMP, jeszcze spróbuję z każdą pamięcią z osobna, bo tego faktycznie nie próbowałem.

Może błąd w trakcie instalacji Windowsa? Próbowałeś przeinstalować? Skoro w trybie awaryjnym działa, to coś ze sterownikami nie gra…

Witaj, 

Wydaje mi się, że problem może być ze sterownikami od jakiegoś urządzenia lub tak jak wyżej napisał hindus, możliwy błąd przy instalacji samego systemu. 

Pozdrawiam.

Witajcie,

Może coś z BIOSem w kontekście procesora? Czy wysoka wydajność nie wymusza przypadkiem utrzymywania go w stanie bez oszczędzania energii przez cały czas? 

EDIT: jeśli reinstalowałeś z tego samego źródła (może pendrive’a?) to warto rozważyć też tę opcję - uszkodzonego nośnika instalacyjnego.