Zawieszanie się systemu podczas uruchamiania Windows 7

Dzień dobry,

po wymianie podzespołów na nowe (oprócz HDD) i instalacji Win7 Ulitmate, czasami podczas uruchamiania systemu jak świetliki mają przejść w logo Windowsa zacina się obraz i system przestaje się uruchamiać. Wykonuje restart i przeważnie PC uruchamia się prawidłowo. Problem występuje średnio raz na 5 uruchomień.

Co może być przyczyną ?

HDD przeskanowałem ma 3 bad sektory, ale wykluczam to jako tą przyczynę (wcześniej na tym samym systemie nie było problemów - przed wymianą podzespołów).

Czy błędne przyłączenie końcówki z obudowy HDD może być przyczyną, skoro system się uruchamia ?

Zauważyłem też, że podczas uruchamiania rozdzielczość odświeżania ekranu zmienia się z 70Hz na 60Hz. Chciałem zmienić rozdzielczość max na 60Hz (taka jaka powinna być) w Ati Control w atrybutach monitora, ale przy ustawieniu 60Hz jakosć obrazu katastrofalnie spada. Jest ustawiona tam automatycznie 75Hz. 

 

Proszę o porady.

 

 

 

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (całe okno programu), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Zrobione:

http://s13.postimg.org/fme9udj7b/Crystal.png

Dysk jest w złym stanie, parametry C5 i C6 (opis).

 

Niezwłocznie wykonaj kopię plików i niestety musisz myśleć o wymianie dysku.

Zrozumiałem, zastosuje się do zaleceń i w najbliższym czasie zgram dane i wymienię dysk twardy.

Czy jest Pan wstanie określić z czego wynikają takie błędy ? Czy to kwestia wieku dysku czy nieprawidłowego użytkowania ?!

Trudno stwierdzić jednoznacznie, ale ilość przepracowanych godzin ma tu duże znacznie (współczesne dyski nie często osiągają 14000 godzin), dodatkowo parametr C6 może wskazywać na defekt powierzchni talerzy, również niepoprawne wyłączanie komputera (przez odłączenie od prądu lub za pomocą włącznika, piszę o tym ponieważ parametr C0 wskazuje na takie postępowanie) może pogorszyć stan dysku.