Zawieszanie systemu, niewykrywana myszka, Bluesreeny

Witam ,

Od jakiegoś czasu (cos ok. 1,5 miesiaca ) miewam coraz częściej takie problemy jak:

  • zawieszanie się systemu bez jakiejkolwiek reakcji na CTRL+ALT+DEL bez względu na długość oczekiwania

  • czasami po włączeniu komputera nie zostaje wykryta myszka (usb), chociaż kabel siedzi w porcie jak należy. Zmiana portu bez wyłączania komputera poprawia sytuację - myszka działa. Ale zmiana tego portu usb nie zmienia ogólnej sytuacji - wszystko po jakimś czasie powtarza się. Dodam, że podczas tego dziwnego zjawiska nie były podłączone pod jakiekolwiek inne porty usb nowe/dodatkowe urządzenia.

  • Bluscreeny - w przeciągu tych, prawie, dwóch miesięcy pojawiły się ok 4-6 razy aczkolwiek ostatni stosunkowo dawno - niestety nie udało mi się zapisać numeru błędu

  • co jakiś czas pojawia się również taki problem jak niestabilna, nierówna praca komputera - raz działa zdecydowanie szybko, a raz modli się - bez działających w tle takich programów jak skan wirusow etc.

Wklejam logi z OTL:

OTL.txt http://www.wklej.org/hash/ca08b8313cb/

Extras.txt http://www.wklej.org/hash/4826e79bda6/

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC! !!

Zaczął bym od sprawdzenia czy masz wirusy w komputerze. Najlepiej zrobić to z jakiegoś live cd lub z pendrive’a przed uruchomieniem systemu. Do wyboru jest dość sporo takich antywirusów. Kasperski, Bitdefender czy AVG.

http://www.bitdefender.com/support/How- … D-627.html

http://www.dobreprogramy.pl/AVG-Rescue- … 24900.html

http://support.kaspersky.com/pl/viruses … edBackForm

Dodane 03.07.2012 (Wt) 8:40

Możesz wykonać też test pamięci (każdą kość trzeba sprawdzić osobno) programem Memtest86+ znajdziesz go między innymi na AVG Rescue CD (na stronie producenta jest też wersja na pendrive).

Poza tym wydaje mi się, że w Twoim przypadku OTL powinien skanować pliki młodsze od 60 dni, skoro masz już ten problem od 1.5 miesiąca.