Zawieszanie systemu, po zainstalowaniu karty graficznej

Witam. Mam następujący problem ze swoim kompem: zaczęło się od tego, że ekran ściemniał się na jakieś 3-5sek. np. podczas otwierania nowych okien, lub zmieniania ich rozmiaru. Z czasem problem ten zaczął się nasilać (takie zwiechy występowały z coraz większą częstotliwością) i po dwóch-trzech dniach, nie dało się normalnie pracować. dochodziło nawet do tego, że po kilku takich zwiechach, komputer resetował się, po czym przy starcie systemu pojawiał się komunikat o błędzie, według którego wina może leżeć po stronie sterownika do kart graficznej. Instalowałem już kilka różnych wersji, za każdym razem usuwając stare sterowniki, ale nic to nie dało :frowning: zaniosłem kompa do “serwisu” wytłumaczyłem w czym problem, po czym po kilku dniach typ powiedział że coś tam naprawił (pierdzielił coś o kłopotach z pamięcią) poradził mi przeinstalowanie windy (jego zdaniem, miało to ostatecznie rozwiązać problem) co uczyniłem. Niestety, po zainstalowaniu karty graf. problem występuje nadal :-x any ideas? 8)

PS. pisząc to działam w trybie awaryjnym :?

konfiguracja mojego kompa to:

-win XP

-Athlon XP, 1749 Mhz 2100+

-256 RAM

-Geforce FX 5500

-DirectX 9.0c

-VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

GG 3779344

jaki zasilacz ?? model i marka ?? podłączałeś inną kartę graficzną ?? działa ??

na jakim chipsecie jest płyta głóna ?? via, sis, nvidia ??

po jakich ty serwisach chodzisz :smiley: ?? wpadłbyś do mojego to nie miałbyś żadnych problemów z diagnozą…

  1. zasilacz DVE model DV-1250up

  2. nie, raczej nie mam takiej możliwości :?*

  3. VIA

*kurde, żałuje, że nie zapytałem o to tego faceta z serwisu :? ale swoją drogą, nie czułem takiej potrzeby, skoro powiedział, że po przeinstalowaniu windy, wszycho będzie w w porządku :confused: najwyższy czas na złożenie mu wizyty :twisted:

mógłby się wykazać niewiedzą :-). na początek zainstaluj paczkę Via 4 in 1.

http://www.idg.pl/news/77543.html

i napisz jak pracuje karta. osobiście zmieniłbym ten zasilacz na choćby jakąś deltę 340W dostępną na allegro.

Niestety, mimo zainstalowania powyższego oprogramowania, nic sie nie zmieniło :frowning:

podłącz inny, mocniejszy zasilacz (pożycz od znajomego).