Zawieszanie windows

Czasami podczas startu Windowsa gdy pojawia się już pasek ładowania, nagle sie zawiesza i nie chce się dalej załadować.

Musze restartować kompa i wtedy wyskakuje info. : system windows nie został zamknięty poprawnie, bla bla bla… uruchom windows normalnie, ost. dobra konfiguracja, itd.

nie wiem czy to jest wina windowsa, czy dysku, niektórzy mówia mi ze to wina ramu.

dane kompa:

win. XP

hd- 320 WD

768 ram ddr

1,7 celeron

płyta główna, chyba solteka, ale pewien nie jestem.(w pracy jestem i nie pamiętam :stuck_out_tongue: )

Czy podczas pracy systemu dochodzi czasami do zawieszeń, bądź niekontrolowanych restartów ?

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Pamięć RAM możesz przetestować programem Memtest (wypakuj zawartość archiwum, plik w formacie ISO nagraj na płytę, używając w programie do nagrywania opcji: “Nagraj obraz na dysku”, bądź “Nagraj obraz płyty”. Włóż płytę z wypalonym obrazem do napędu i uruchom ponownie komputer. W BIOSie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD (First Boot Device -> CD/DVD-ROM), zapisz zmianę ustawień w BIOSie (Save and Exit). Automatycznie rozpocznie się test pamięci).

dzięki za info, z tym testem pamięci.

temperaturę sprawdzałem i nie jest wysoka w okolicach 38-45 st.

a co do zawiasów i restartów podczas pracy systemu. to czasami występują, ostatnio podczas jakiejś mini gierki typu diamenty.

Jaki posiadasz zasilacz ? (producent, moc)

Takie zawieszania mogą być wywoływane niestabilnymi napięciami.

Wklej jeszcze odczyt napięć z programu EVEREST (znajdują się w tym samym miejscu, co temperatury).

Konfigurację kompa sprawdź programem siw - nie wymaga instalacji.

Faktycznie przyczyną może być zasiłka. Odczyt z programu nie zawsze daje jednoznaczne wyniki - czujniki przekłamują, a poza tym blaszaka musi już działać - a jakie zasilanie podawał przy starcie?. Pozostaje Ci sprawdzenie na innym dobrym zasilaczu lub miernik elektryczny - tu wymagane jest doświadczenie i ostrożność.:mrgreen:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej Shuttle AV40

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 45 °C (113 °F)

WDC WD3200AAJB-00TYA0 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 4327 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.66 V

+2.5 V 2.46 V

+3.3 V 3.15 V

+5 V 4.89 V

+12 V 12.03 V

VBAT baterii CMOS 3.17 V

Debug Info F 27 FF FF

Debug Info T 34 45 201

Debug Info V 68 9A C5 B6 BC 41 43 (43)

info z everesta.

co sądzicie o tym raporcie.

Temperatury w porządku.

Napięcia mieszczą się w normie, chociaż napięcie procesora +3.3V (u Ciebie 3.15V) jest prawie na granicy normy.

Normy ATX:

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

Dalej nie napisałeś jaki masz zasilacz:) Może to jego wina, nie radzi sobie z Twoim sprzętem :slight_smile:

Megabajt MGB-300ATX

taki mam model zasilacza.

ostatnio podczas uruchomienia gry wyłącza się monitor i dopiero musze kompa zrestartować, żeby zaskoczył.

Zasilacz - złom - do wymiany.

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiej konkretnej firmy i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Tak, czy inaczej zasilacz do zmiany na, np.:

FORTRON FSP350-60MDN (350W)

P.S. Przeczytaj -> Czarna lista zasilaczy.

Wielkie dzięki za info. =D>

Patrzyłem na zasilacz medacom feel

http://www.allegro.pl/item316497271_promocja_modecom_feel_350atx_350w_gwarancja.html

ale też nie mają pochlebnej recenzji, ale to i tak lepsze od tego co mam.

A może poprostu programy w autostarcie Ci zamulają maszynę? A jak używasz bajerów typu vista styler czy jakieś inne upiększacze robiące Ci z xp vistę to już naprawdę nie ma co się dziwić.

start/uruchom: wpisz: msconfig , wciśnij enter

w zakładce uruchamianie powyłączaj wszystkie zbędne programy uruchamiające się wraz z startem systemu.

Zasilacz to inna bajka, podobno megabajt to tragiczna firma i niby wybuchają od samego tego, że istnieją, modecom feel podobno taki sam jest, choć ostatnio czytałem opinie, że seria feel III jest lepsza niż jej poprzedniczki, napewno dobrym zasilaczem jest fortron, ever, tagan, zalman, bequite i kilka innych.

właśnie już nie używam żadnych bajerów bo myślałem ze to przez to sie zawiesza.

wcześniej miałem zmieniony ekran bootowania i powitalny i styl windowsa zmieniony jakimś tam programem. teraz mam czyty system, nawet nie instalowałem żadnego tweeka, żeby np usunąć strzałki przy skrótach na pulpicie.

moom1n , złom zwany Modecom FEEL omijaj szerokim łukiem !

Kup:

lub:

FORTRON FSP400-60PFN (400W) - silna linia +5V (40A)

Jednak wcześniej:

Swoją drogą:

P.S. Nie kupuj żadnego z zasilaczy, który znajduje się na czarnej liście, tym bardziej żadnego no-name !

http://www.allegro.pl/item318341050_zasilacz_fortron_atx_350pnf_12cm_pfc.html

myślałem nad kupnem tego. jest nówka + gwarancja 2lata i cena nawet spoko.

Ten również będzie dobrym wyborem.