Zawieszenia się komputera (jak na razie) podczas grania

Witam. Tworzę nowy wątek i mój post będzie się nieco różnił niż zazwyczaj, gdyż chcę to w jak najbardziej prosty i przejrzysty sposób opisać, tak, by znaleźć przyczynę mojego problemu. Z góry dziękuję osobom, które poświęcą swój czas, wiedzę i pomocną dłoń. Bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu…

_ Opis problemu: _

Mam problem z moim komputerem, który się zawiesza podczas grania. Jak dotąd wszystko chodziło, tak, jak chodzić powinno lecz dzisiaj ze strony mojej płyty głównej zainstalowałem kilka sterowników. Sterownik o nazwie Chipset Intel INF installation (1,2MB) oraz jakieś z tabelki “LAN” , które po zawieszeniach usunąłem oraz przeinstalowałem stery do karty dźwiękowej. Nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, ale po zainstalowaniu sterów zacząłem grać w Battlefield 3 i wówczas wystąpiła pierwsza zawiecha. Stanął obraz, dźwięk a komputer zaczął wydawać charakterystyczny dźwięk “bzzzz” i musiałem zrestartować. Pomyślałem, że to jednorazowy wyczyn i wróciłem ponownie do grania, ale niedługo znów to samo. Za trzecim razem była nieco inna zawiecha, bo zminimalizowałem Battlefielda 3 i wszedłem sobie na neta i podczas pisania wiadomości na facebooku wyskoczyła zawiecha, ale tym bez charakterystycznego dźwięku “bzzz”.

_ Specyfikacja komputera: _

- Karta graficzna - NVIDIA GeForce 9600 GT

- Ram - 4GB RAM (DDR2) firmy GoodRam

- Procesor - Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2,40 GHZ

- Płyta główna - GA-EP35-DS3L

- Zasilacz - Tacens radix IV o mocy 450W i napięciu 230V kupiony w cenie 149 zł

Dodatkowe informacje:

- Jak na razie zawiecha występowała tylko podczas grania w Battlefield 3, ale nie wiem czy to coś rozjaśnia, bo problem zawieszeń wystąpił jakieś 1,5h temu i jak na razie nie miałem okazji doświadczyć zawiechy w innych okolicznościach

- Kiedyś miałem problem z kości ram. To znaczy występował problem tego typu, że pokazywał się bluescreen, ale problem ten zniknął po zamontowaniu nowych kości.

- Patrząc w dziennik zdarzeń systemu, to w godzinach zawieszeń w sekcji "krytyczne"występował błąd o nazwie kernel - power. Natomiast w sekcji “błędy” występował błąd o nazwie WMI i EventLog.

- Stery do płyty głownej instalowałem dokładnie z tej strony - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

- To może być pomocna informacja,

PS: Czy to możliwe, że sterowniki, które dziś instalowałem mogły spowodować te zawiechy komputera? No, bo to bardzo dziwne, że komp chodził bardzo dobrze odkąd wymieniłem ramy i nagle po zainstalowaniu sterów do płyty głownej zaczęły się zawiechy. Przed instalacją sterów w Battlefielda 3 grałem całkiem długo, bo gdzieś tak ok 3h i nie było kompletnie żadnej zawiechy. Po długiej sesji w Bf’a 3 gdzieś ok. 21.00 wyłączyłem kompa i poszedłem oglądać serial Zagubieni. Następnie tak ok. 22.00 włączyłem komputer i na komputerze dalej oglądałem a w międzyczasie ściągałem i instalowałem sterowniki z podanej wcześniej strony i gdy zakończyłem instalację i oglądanie to postanowiłem zagrać w Battlefielda 3 i po kilkunastu minutach wystąpiła pierwsza zawiecha, potem restart, włączenie drugi raz gry i po kilku minutach druga zawiecha w grze. Potem znów restart i znów trzecie podejście do grania i znów zawiecha, ale tym razem bez dźwięku “bzzz”, gdyż akurat zminimalizowałem grę i pisałem wiadomość na fb.

Sterowniki z natury powodują błędy sprzętowe,często przy nieumyślnym odinstalowaniu,pozostawiając inf starych sterowników instalując nowe nadpisując poprzednie .Polecam w trybie awaryjnym odinstaluj sterowniki z dodaj usuń programy a potem udaj się do menadżera urządzeń i kliknij odinstaluj by usunąć poprzednie wersje sterownika.

Popatrz w rejestr czy nie zostało nic po starych sterach, zeskanuj także programem CCleaner. Ewentualnie możesz podac temp. tuż po bs