Zawieszenie komputera podczas oglądania filmików na necie

(Krystek0908) #1

Cześć. Mam problem. Przed chwilą kiedy oglądałem filmy video na stronie w internecie już nie pamiętam nazwy, znalazłem jakąś na google, ale mniejsza o to, obraz się powoli rozmazywał tzn. wyskakiwały na nim duże kwadraty i komp się nagle zawiesił. Kursor myszy działał lecz komputer nie reagował na żadne kliknięcie myszą np. na start, ani na zamknij, po chwili wyskoczyło mi info o tym, że adobe flash przestał prawidłowo działać. Kiedy kliknąłem OK dopiero po jakichś 30 sekundach zamknął się komunikat. Tak jak już wspomniałem komputer na nic nie reagował i musiałem go zrestartować. Podczas tego zdarzenia używałem Mozilli lecz teraz zmieniłem ją na Google Chrome. Dodam jeszcze, że miałem tak samo kiedyś, ale na youtubie. Jeśli ktoś zna rozwiązanie na mój problem albo ma jakieś sugestie bardzo proszę o odp.

(ak6) #2

Sprawdzałeś temperaturę?

(Krystek0908) #3

Temperatura płyty głównej- 42 st, procesor rdzeń nr.1 - 36-39 st, procesor rdzeń nr.2 - 35 st., GPU Diode - 51 st.

(ak6) #4

To są temperatury w spoczynku czy jak się zaczyna coś dziać?

(Krystek0908) #5

W spoczynku.

(ak6) #6

Sprawdź w stresie

(Krystek0908) #7

@ ak6 w stresie temp. pł. głównej 46 st, proc 1 rdzeń 45 st, drugi 46 st., gpu diode 52 st.

(ak6) #8

Temperatury wydają się w normie.

Czy był to raczej jednostkowy przypadek czy zdarza się to często?

Może temperatury dostaje grafika. Jak jest chłodzona? aktywnie czy pasywnie? Wentylator (jeśli jest) chodzi?

(Deliverius) #9

Aktualizacja flashplayer, java.

http://www.java.com/pl/download/index.jsp

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

Powinno pomóc. Dodatkowo w ustawieniach FF sprawdź czy masz ustawione "akceleracja sprzętowa" (Ustawienia->Zaawansowane->Ogólne).

(Dvdk15) #10
  1. Przeczyść kompa np. Ccleanerem

2. Zaktualizuj/przeinstaluj Flasha

3. Monitoruj jaki proces Ci się wykrzacza, jeżeli dalej to będzie robił

(Krystek0908) #11

Zdarza się to codziennie lecz raz w dniu. Grafika jest od producenta ZOTAC, ma swój wentylator nawet bardzo dobry. Chłodzona jest aktywnie, wszystko dobrze działa. Procesor ma chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

-- Dodane 01.07.2011 (Pt) 0:03 --

Temp. grafy to 51 stopni. Ok przeczyściłem kompa, zobaczymy jak to będzie dalej.

-- Dodane 01.07.2011 (Pt) 0:04 --

Jeszcze zapomniałem dodać, że mam to na wszystkich przeglądarkach.