Zawieszenie komputera podczas podłączonych modemów

Witam, mam problem, podczas podłączonego modemu Sagem Fast 800 albo Zte 800 coś, komputer mi się wiesza, tj czarny ekran i nie reaguje nawet na reset, myszka klawiatura usb działa bez problemu. Czasami jest to podczas włączania PC a czasami po 5 … 10 minutach

Zasilacz Power… i reszta zerwana naklejki, 420W

(reszte konfiguracji nie pamietam bo lezy PC w innym domu)

Testerem zasilaczy niby wszystko OK.

W czym tkwić może problem? Czy zasilanie modemu przez USB różni się od klawiatury , myszki ? (tj inny pobór mocy czy coś) Znacie jakieś urządzenie które pobiera max W z usb? (czy się nie przeciąża czy coś, bym sprawdził?) Płyta uszkodzona? jak mogę to sprawdzić, no i o takich virusah nie słyszałem co by to robiły. Liczę na pomoc gdyż pierwszy raz z problemem się spotykam

Najprawdopodobniej uszkodzenie modemu, jeśli masz internet 8Mb/s to i tak raczę wymienić na jakiś router, bo nie uzyskasz pełnej prędkości. Możesz sprawdzić podłączając pendriva do tego konkretnego gniazda.

Jeśli masz chipset intela (bo nic o podzespołach nie napisałeś) to wejdź na stronę: http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

No raczej dwa nie są uszkodzone, ponieważ i na Samsungu i na ZTE mi się to dzieje. I jest to tylko na modemie. tam jest Athlon bodajże. Proszę o pomoc bo siły nie mam już :frowning:

Athlon i modem sagem albo zte, tak? Pewnie przy odłączonym modemie nie wiesza się system. I zgaduję że masz windows XP. Hmmm zainwestuj lepiej w router, wtedy się nie wiesza i nie zrywa łącza;) Prawdopodobnie ten zasilacz nie wyrabia;)

Dokładnie przy włączonym modemie się wiesza, jesli odlacze to dziala normalnie, Procek Intel III Xeon 2,8 plyta ASRock G31M-VS (everest) 9500GT 2GB ramu zasilacz 420 powertec (Syf jakis) WIN XP

Dodane 29.09.2011 (Cz) 20:29

E6300 procek… sorry

Dodane 03.10.2011 (Pn) 10:20

Zmieniłem zasilacz na Fortrona 350W zamiast tego 420W Powertec, (Widać tester zasilaczy nie zawsze się sprawdza, bo pokazał wszystko OK) i na razie brak problemów, chodzi już drugi dzień bez problemów, Jak NA RAZIE Problem SOLVED / ROZWIĄZANY. Dziękuje za pomoc, jeśli w Ciągu tygodnia będzie wszystko OK to temat do zamknięcia. :slight_smile: