Zawieszenie na Allegro - konkretne argumenty

Witam

Moje konto na Allegro zostało zawieszone - powód dwie różne osoby w domu korzystały ze swoich kont, było to samo IP dlatego dostałem tego bloka. Piszę z tym pracownkiem już wymieniłem z 7 maili, a do niego kompletnie nic nie dociera, cały czas rzuca jakimś punktem z regulaminu. Móglibyście podpowiedzieć mi jakieś konkretne argumenty, żeby mi usunał tego bloka?

Wątpie byś coś zwojował. Jedno gospodarstwo domowe (mieszkanie/dom) = jedno konto. Dosyć dziwne to dla mnie jest, bo np. ja jestem niepełnoletni, ale w przyszłym roku będę chciał mieć swoje konto na Allegro, ale chyba też to nie przejdzie, bo już takie konto ma mój tata, więc jeśli zarejestruje konto na ten sam adres to też pewnie dostanę blokadę.

Jedno mieszkanie = jedno konto? Dość dziwne, bo w Regulaminie Allegro.pl stoi jak byk:

2.12. Użytkownik może posiadać więcej niż jedno Konto , jednakże nie może ich wykorzystywać do dokonywania jakichkolwiek czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Niedopuszczalne jest w szczególności:

a. uczestniczenie w licytacji w ramach jednej Aukcji przy użyciu więcej niż jednego Konta,

b. składanie ofert we własnych Aukcjach, Aukcjach osób bliskich bądź osób wspólnie zamieszkujących albo w Aukcjach innych osób, z którymi składający ofertę pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Aukcji w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,

c. dokonywanie kolejnej Rejestracji w celu unikania zapłaty opłat i prowizji należnych za dotychczasowe działania w ramach Allegro,

d. używanie Kont do nieuczciwego zawyżania kwot oferowanych w licytacji.

Krzychuu, powiedz, razem z rodzinką nie nabroiłeś czegoś z podpunktów a, b, c i d? :smiley:

Mi ostatnio zabloowali konto na allegro z powodu że pare lat temu (ok 3-4 lata)

założyłem kumplowi konto na allegro u mnie w domu i po tych kilku latach od tak zablokowali mi konto z powodu ze

korzystalem z konta innej osoby

a jeżeli prosiłem o napisanie dokładnie kiedy date godzine i IP to odpisał że ma on jasno wypisane ze ja tam wchodziłem ale

ciężko było mu skopiować ten zapis i przesłanie mi daty i godziny chociaż juz niemówie o IP ale o date rzekomego wejścia na inne konto jednak pracownik allegro pisał wtedy już tylko ze wszystkie informacje wypisał z mailu wczesniej i niema zamiaru sie powtarzać a jedynie co było w mailu wczesniej to to ze ma jasno wypisane ze ja wchodzilem na konto kumpla

według mnie mają dzwiny sposób na zachęcanie ludzi do korzystania z allegro

Pozdrawiam

Krzysiek

Ekshibicjencja , nic z tych rzeczy nie robiłem… Konto mojego ojca jest od 2004 - może z kilka razy coś mi sprzedał, ale to on wystawiał nie ja… A teraz 16 lipca założyłem sobie to konto JUNIOR i po ~7 dniach dostałem bloka :F To chyba nie jest normalne skoro wiadomo, że korzysta się z jednego komputera. Piszę mu już z siedem maili, ale do niego żaden argument nie dociera, ciągle mi jakies punkty regulaminu cytuje. To co pomoże ktoś napisać, coś co może go w 100% przekonać, że nie robię nic złego :slight_smile: ?

Muszę Cię zmartwić, ale stanowi to naruszenie punktu 2.12 b. - nie możesz składać ofert w aukcjach osób bliskich.

Powiedz, które punkty regulaminu cytuje Ci pracownik Allegro.

Ekshibicjencja , chodzi o to, że w domu dałem mu telefon, a on go wystawił - nic tam potem nie podbijałem ani nic :wink:

Najcześciej cytuje 2.12 oraz 2.13 raz podał 2.1.

W ogóle jest parodia, koleś nie może zrozumieć że są dwa konta na jedynm PC i robi problemy :F

Jeśli piszesz ciągle z tą samą osobą, spróbuj wysłać maila jeszcze raz na adres ogólny, może ktoś bardziej rozgarnięty to rozkmini. Postaraj się w jednym mailu umieścić cały dokładny opis sytuacji.

To nie jest to samo - na allegro możesz założyć jedno po drugim kilka kont z tego samego IP i na tego samego maila - jeśli użytkując je nie złamiesz przytoczonych wcześniej punktów regulaminu to nikt Ci żadnego konta nie zawiesi.

Tu nie ma co kombinować - złamane te punkty regulaminu o których piszesz wcześniej - zakupy między kontami osób bliskich, Ekshibicjencja , wszystko precyzyjnie wyjaśnił.

Przeczytaj wypowiedzi kolegi jeszcze raz powoli, gdzie złamał te punkty regulaminu? Tata wystawił jego telefon na aukcji, ale on jej nie podbijał, gdzie tu naruszenie regulaminu?

No właśnie widzę, że kupował od ojca - teraz tylko czekać jaki i jemu zawieszą.

PS. Doczytałem teraz w drugim poście sprostowanie.

Nie zmienia to faktu, że w cytowanych punktach przewija się feralne 2.12 - niedozwolone koligacje rodzinne. 2.1 - czyli gość ma wątpliwości co do Twojego wieku, ewentualnie naruszenie regulamin kont Junior. A 2.13 to udostępnianie (wymiana) kont osobom trzecim - zapewne podejrzenie, że udostępniasz konto ojcu, albo on swoje udostępnia Tobie. Wszystko sprowadza się do dwóch kont na 1 IP.

Dawidzie, ciężko Ci będzie wygrać z Goliatem.

A czytałeś dalej co napisał? Zdanie “Może kilka razy coś mi sprzedał” nie oznacza, że ojciec wystawił a syn kupił. Też tak z początku myślałem, ale przeczytałem dalej. Tata wystawił jego rzecz na aukcji, a czy to jest niedozwolone? On tej rzeczy NIE LICYTOWAŁ :slight_smile: Trochę czytać ze zrozumieniem!

Tak, to też jest niezgodne z regulaminem, nie chce mi się szukać który to punkt, bo nie mam teraz na to czasu (w pracy jestem)

PS. Spokojnie, nie irytuj się tak :wink:

Tak, mogą o tym wiedzieć bo jakiś potencjalny kupujący mógł im to zgłosić lub mogło to wynikać z treści aukcji.

Musisz jeszcze trochę pożyć aby poznać więcej takich i podobnych przypadków.

Nawet jeśli, to i tak nie zabrania tego regulamin Allegro (czekam, aż mnie oświecisz, że zabrania). Poza tym jeśli to Ojciec sprzedał jego produkt na swoim koncie to czemu zablokowali konto jemu, a nie Tacie?

Tak, muszę mieć 60 lat żeby poznać tak strasznie skomplikowany przypadek :slight_smile:

Jest tak jak pisze resorte , tata wystawił dla mnie przedmiot i sprzedał komuś nie mi xD

No nie wiem ja na prawdę nic takiego nie zrobiłem poza założeniem sobie konta Junior, a po tyglu dostałem bana - nawet nic nie kupiłem / sprzedałem.

Faktycznie może jeszcze raz napiszę na adres allegro i odpisze mi inny typek, bardziej ogarnięty co zrozumie sytuację… :F

Krzychuu:

A rozmawiasz z człowiekiem czy z bootem Allegro ? bo jak piszesz przez stronę allegro to rozmawiasz z bootem.

Raczej z człowiekiem, bo podpisuje się on imieniem i nazwiskiem.