Zawieszenie się systemu Ubuntu 9.10 64bit

zainstalowałem koledze wyżej wymieniony system i od razu, no prawie od razu, system zawiesza się w 100% i nie jest możliwa żadna akcje z klawiatury jak i z myszki…

jaki może być tego powód, bo nie mam żadnego pomysłu ;/

Dodane Cz lut 25, 2010 4:20 pm

nawet nie wiem jakie info podać, więc jak coś proszę o sugestię odpowiednią, że się tak wyrażę

No znowy widze “zalety” Ubunto 9.10…

Najlepiej odpalić jakąś dystrybucje i wyjąć dane (czty. wrzucić zawartość na forum) z dysku Ubuntu, a konkretnie /var/log/messages i /var/log/Xorg.conf - ale nie patrz na “/” na początku bo to na pewno nie jest katalog główny LiveCD - albo gdzieś będzie ikonka dysku i tam należy takowe wpisy poszukać, albo będzie np. w /media/linux albo gdzieś. Niestety na sucho nie powiem gdzie.

trochę ironii wyczułem, ale mniejsza

z chęcią bym to generalnie zrobił, ale kolega stwierdził, że będzie dalej “brnął” w Windowsa 7 :?

dlatego nie wyciągnę tych danych nawet jakbym chciał

System się nie wiesza, wygląda mi to na brak obsługi myszki i klawiatury ze strony Xservera i albo sterownik evdev tu zawodzi albo brak pakietów do obsługi urządzeń wejściowych xserver-xorg-input-keybord i xserver-xorg-input-mouse. System tak na prawdę się nie wiedza ale skoro brak obsługi myszki i klawiatury no to nie ma możliwości zarządzania systemem. Jeśli uda Ci się kolegę namówić to sprawdź czy podane pakiety są zainstalowane polecenie apt-cache policy xserver-xorg-input-keybord itd. Ale żeby to zrobić musisz uruchomić system w trybie tekstowy (tryb single lub recovery - powinno być dostępne w Grubie).

Pozdrawiam!

kolega się zniechęcił i będzie szukał możliwości “powrotu” do windowsa 7, jego wola

przepraszam za kłopot i dziękuję za chęć pomocy, temat możliwe, że się przyda jeśli ktoś napotka kiedyś podobny problem