Zawieszenie skanu AVG, nie można odinstalować programu


(rycerz2000) #1

Mam problem z AVG. Po zainstalowaniu rozpoczął pierwszy skan całego komputera. W pewnym momencie (gdzieś w środku skanu, nie na początku) skan się zawiesił, nie da się go wstrzymać ani zatrzymać. Nie da się odinstalować AVG, po jakimś czasie, w trakcie odinstalowywania wyskakuje że wystąpił błąd i nie można odinstalować (zgaduje że to przez proces skanowania który nie chce się dać zamknąć). Procesów AVG w menedżerze zadań nie da się zakończyć, wyskakuje odmowa dostępu, wyłączenie wszystkiego od AVG w uruchamianiu oraz restart laptopa też nic nie daje. Da się to wyłączyć czy konieczny będzie reset do stanu początkowego? :frowning:

Laptop ASUS, Win 10 64-bit


(Zero Ghost) #2

Użyj oficjalnego narzędzia  do de instalacji : AVG Remover  http://www.avg.com/pl-pl/utilities/


(Longhorn2009) #3

Jak nie pomoże zostaje usunięcie w trybie awaryjnym (choć możesz spróbować tylko odznaczyć avg w autostarcie). 


(Arek_AVG_pl) #4

Procesów AVG nie da się zabić bo pilnuje ich wewnętrzna usługa watchdog, która zabezpiecza je przed wyłączeniem przez inne procesy czy infekcje.

A opisany problem to może być konflikt, poprzedni antywirus nie zostawił Ci czegoś w systemie?
Usuń removerem i przeinstaluj AVG, puść pierwszy skan i zostaw, maksymalnie 1-1.5h może trwać i powinien zakończyć bez przeszkód.


(rycerz2000) #5

AVG Remover zadziałał. Poprzednim antywirusem był również AVG, laptop kupiony nie cały miesiąc temu, po jakichś dwóch tygodniach od kupienia system instalowałem na czysto bo zrobiło się tak że po 1 kliknięciu po włączeniu laptopa (na pulpicie, logowanie działało normalnie) zawieszał się (po restarcie to samo i tak w kółko). Przed instalacją systemu na nowo AVG działał ok. Na razie chyba nie będę instalował AVG, ewentualnie jakiś inny antywirus.