Zawieszenie systemu przy nagrywaniu i otwieraniu filmów

(Tom3k3) #1

Pytałem znajomych:). Nie pomogli wię pytam na forum. Gdy chcę nagrać płytkę programem NERO albo odtworzyć jakiś film to kursor mychy się zatrzymuje w miejscu i nic telko restart peceta. Co to może być????

(Chudy Dzik) #2

moze jest to problem kodeków, albo coś z kartą graficzną się dziej (tylko nie pasuje do tego schematu pad nero)

sprubuj zrobić skan jakimś antywirem i zobacz czy masz czystego kompa, tak dla pewności, jeśli bedzie czysto to:

reinstalnij stery od karty graficznej, później kodeki i zobacz co sie dzieje,

i napisz jakie efekty to przynosi

(Tom3k3) #3

no to raczej nie jest wina sterów bo kiedys nylo wszystko ok a teraz jest jakis problem.??/ moze to co innego??

(Chudy Dzik) #4

nic nie wykrył??

a co z kodekami??

masz zainstalowaną całą paczkę czy wszystko oddzielnie??

zainstaluj kodeki ponownie najlepiej z jakiejś paczki

(lazikar) #5

A robiłeś coś ostatnio w komputerze co mogło to spowodować. Po czymś to się stało???

Jakie masz kodeki, stery itp.

(Tom3k3) #6

hmm

raczej nic nie robilem wgralem 98 byl ten problem wgralem xp i to samo ;/ kodeki i stery domyslne :slight_smile:

(lazikar) #7

Jak domyślne???

Znaczy nic nie instalowałeś. :?

(Pzontek) #8

to mało!! polecam:

K-lite Pack - zestaw wszystkich kodeków potrzebnych,

dowload:

http://www.amnezja.org/modules.php?name ... tit&lid=29

:wink:

Update jaka karta grafiki ?? należałoby jakis porządny sterownik zainstalować

(Tom3k3) #9

domyslne. te co są z winem xp zawsze tak bylo i bylo loos

NVIDIA RIVA TNT2 M64 moja grafa

Złączono Posta : 13.09.2005 (Wto) 21:51

skąd ja wezme stery do tego shitu?? :smiley:

(Chudy Dzik) #10

skąd to weżmiesz to sie nie martw, kiedyś znalzałem do RIVY TNT2 64 PRO więc do towjej tez gdzies są....

tylko nowsze stery nie zawsze rozwiązuje problem.....

zianstaluj koniecnzie to:

jak juz to zainstalujesz to powiedz czy prolbme nadal sie powtarza.....

jesli tak to okombinujemy cos z tymi sterami od grafiki

(Tom3k3) #11

ale film, nero to nie tylko to jeszcze sie tak dzieje jak mam duzo progsów otwrtych itp;d

(Pzontek) #12

Zainstaluj kodeki które wymienilem wyżej, to jest przyczyna dla której nie chodzą filmy,

a co do grafiki to stery znajdziesz choćby tu: http://www.nvidia.com/object/LO_20010606_3517.html :wink:

(Tom3k3) #13

ale zrozum ze to nie tylko dzieje sie tak przy filmach !!

(Chudy Dzik) #14

i to mnie najbradziej zastanawia.....

ziasntaluj te kodeki i zrób reinstal nero

odinstaluj nero

usuń jego folder

wyczyść rejestr

restart kompa

instalacja ponowna nero

sprubuj innego programu i zobacz co sie dzieje (najlepiej na płycie DVD-rw, to nie stracisz nośnika w razie niepowodzenia)

(Tom3k3) #15

ehhhh....

(Farall) #16

O co chodzi? Jeśli problem jest bardziej ogólny i komp ci sie wiesza również w innych wypadkach to nie trzeba było zaczynać tematu w ten sposób w jaki zacząłeś :? Dziwisz się teraz że próbujemy szukać przyczyn w nero i kodekach, po takim poscie jaki napisałeś na początku? Jeśli tak jest to problem będzie trudniejszy do zdianozowania. Przeprowadzałeś "standardową procedurę" wałkowaną tu za kazdym razem (scandisk, wirusy, defragmentacja, memtest, everest - napięcia i temperatury, log hijackthis)? Nie jesteś tu od wczoraj wiec zakładam że wiesz o co chodzi? Robiłeś coś z tego? Żadnych podejrzeń co do któregoś elementu? Niestety, nikt nie poda ci tak po prostu na tacy rozwiązania problemu opisanego jako "komp mi sie wiesza, pomóżcie!" Zbyt dużo możliwości.

(Tom3k3) #17

kurcze

nie wiem moze pamięc?

(Pzontek) #18

Stary mieszasz na maxa :confused:

dziwisz się ze system działa źle a nawet nie masz poinstalowanych sterów do użądzeń, powiec czy instalowałes jakiekolwiek stery ?

Komp działa źle bez sterowników, kodeków itp.

powgrywaj do wszystkiego sterowniki, jak nie wiesz jakie to pisz,

zrób tak jak pisałem i powiec czy pomogło z filmami,

i określ porządnie w czym problem,

(Tom3k3) #19

kiedys tez nie bylo sterow i bylo OK. nie wiem jakies stery do NVIDIA riva tnt2 32mb