Zawieszszanie się komputera. Niewiadoma przczyna

(Slq Babe) #1

A wiec tak dla mnie to juz czeski film... pisalem tu juz kiedys chyba o tym problemie.

Dokładniej wygląda to tak.. od początku czyli jakieś hmm 3 lata jak mam ten komputer z nim są problemy.

Na początku miałem coś nie tak z grafiką.. wymienili na nową 7600 gt. Dalej były problemy bo sie zabardzo grzała.. to zdjąłem silent pipe założyłem.. wentylator z radioatorem pentagrama.. ok temp. sa w porządku.. ale za dużo to nie pomogła coś napewno no ale nie zadużo. Dalej komputer zawieszszał się w grach.. wiadomo przy największym obciążeniu jakie mogłem mu dać. Z tematu który założyłem kiedyś wszyscy uznawali winowajcą zasilacz noname 400 W. No i ten zasilacz wyzionął ducha, więc kupiłęm nowy 450 W Pentagrama. No i nawet nowy zasilacz nie rozwiązał problemów z zawieszszaniem się komputera.

Rozumiem gdybym odpalał niewiadomo jakie 'zamocne' gierki na mój sprzęt ale np. taki Warcraft 3 Frozen Throne na 1 GB ramu, 7600 gt grafika, procek athlon 2 ghz dual core, powinien hulać aż milo na max details... no ale niestety tak nie jest gram na medium i czasami się zawieszsza co jest bardzo irytujące. Temperatury wszystkie wewnątrz wydają sie być wporządku nie przekraczają 50*. Tak wykazuje Everest... myślałem, że to wina dysku sprawdzałem programem który też ktoś tu mi polecił i dysk okazał sie w całosci zdrowy. I juz naprawdę nie wiem co jeszcze moze być nie tak, że się zawieszsza. CO jeszcze to zawieszszenie jest jakieś dziwne.. bo obraz się zatrzyma, dzwięk zacina się na kilka sekund po czym na 3-5 sekund znów gra normalnie i znów się zacina .. i tak cały czas.. raz udało mi się pokazać w czasie tego zawieszszenia 'kawałek' menagera zadan.. ale i tak nic nie mogłem zrobić w tej sytuacji pomaga tylko reset.

I już nie wiem co może być przyczyną tego zawieszszania.. (czasami nawet w filmach tak sie działo !!

nie wiem... procesor graficzny popsuty.., pamięć jest uszkodzona.. ? coś bardziej błachego ale mogącego mieć wpływ taśma do dysku sata ? przegrzewający sie chipset na płycie głównej ? ... no naprawdę już nie wiem..

Z góry dzięki jeśli komuś będzie się chciało to przeczytać i rzucić jakąś sensowną propozycją.

(Longhorn2009) #2

W takiej sytuacji przyczepiłbym się... systemu. Może już czas na format :smiley:

(Slq Babe) #3

Hehe.. niedawno to robiłem nawet towrzyłem na nowo partycje pod system =]

Wiec no wai i na starym i na nowym systemie to samo.