Zawieszszanie się komputera

A więc mam problem z komputerem znajomych.

Z niewyjaśnionych przyczyn komputer zawieszsza sie i pomaga jedynie reset.

Wiatraczki wszystkie w kompie kręcą sie ładnie szybko. Radiator na procesorze jest ledwo jedynie letniawy grafika ma tylko radiator ale nie grzeje sie on prawie wogole.

Mainboard : Unspecified KT400-8235

Chipset : VIA KT400 (VT8377)

Processor : AMD Athlon XP @ 2000 MHz

Physical Memory : 256 MB (1 x 256 DDR-SDRAM )

Video Card : Nvidia Corp GeForce4 MX 440 with AGP 8x [NV18.2]

Hard Disk : ST380011A (80 GB)

CD-Rom Drive : LITE-ON LTR-52327S

DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVD-ROM GDR8162B

DVD-Rom Drive : Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device

Monitor Type : Samsung SyncMaster - 18 inches

Network Card : VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter

Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Dodatek Service Pack 2

DirectX : Version 9.0c

Hardware Monitoring : Winbond W83697HF

Voltage CPU : 1.66 V

+3.3V Voltage : 1.63 V

+5V Voltage : 4.87 V

+12V Voltage : 12.89 V

Chassis Fan : 3375 rpm

Processor Temperature : 49 °C

Mainboard Temperature : 36 °C

ACPI Thermal Zone : 49 °C

:

Hard Disk Monitoring : S.M.A.R.T

Hard Disk Temperature ST380011A : 34 °C

Tak wygląda to wszystko w pc wizardzie.

I nie wiem co może być przyczyna tych zawieszszen. Na grafice nie ma diody sprawdzającej temp za stara.

Ja kompletnie nie mam pojęcia co może być przyczyna system jest świeżutki z sp2 bez żadnych trojanów wirusów.

Komp chodził rok czasu i było wszystko dobrze wszystko zaczęło sie z 3 miech temu tak częściej wcześniej sporadycznie sie zawieszszal teraz częściej gdy znajomych dziecko w coś gra bądź ktoś siedzi na skype. nie jest powiedziane ze zawsze sie zawieszszza w tych samych momentach czasami działa dłużej dobrze czasami szybko sie zawieszsza. Zasilacz już może nie wyrabiać… czy co jeszcze może być powodem … ? dysk … jakieś bad sectory …?

jaki zasilacz?

Popraw błędy, opcja edytuj.JNJN

dokładnie model, prawdopodobnie do wymiany,

zainstaluj najnowsze sterowniki, BIOS, niech przeczyszczą wnętrze komputera z kurzu i syfu-=ostrożnie, z głową i uwaga na ładunki elektrostatyczne. Może Win jest używany od lat i jest zamulony, czas na reinstalację

300 W na takiego kompa wydaje mi sie spokojnie powinno starczyć. chyba ze mógł sie ‘zużyć’ ma jakieś spadki napiec czy coś takiego.

jaka firma??

L&C Technology INC.

Switching Power Supply

LC-B300ATX

czyli jakiś noname chyba nie znam firmy 2003 data na nim.

L&C=Logic=syf

g…o

niech go wymienią jeżeli nie planują nowego kompa w przyszłości to na zasilacz np. Fortron 350W z allegro (sam mam do sprzedaży 400W Fortrona z powodzeniem obsłuży nowsze ale słabsze konfiguracje np. moją - wymieniłem tylko dlatego, że planuję kupno czegoś bardziej prądożernego).

Jeżeli planują zakup całkiem nowego i bardziej wydajnego sprzętu, to Modecom (nie Feel) 350W lub 400W lub AMACROX 400 (350W) 450(400W) (tak wiem, że to samo z wyjątkiem czarnej obudowy i nalepki).

fortron jest do starszego sprzętu bo ma mocną linie 5V

dla twojej wiadomości Ci ludzie właśnie mają stary sprzęt, nie wykorzystujący tak mocno linii 12v jak obecne komputery, dlatego napisałem co mają kupić jeśli zostają przy obecnym kompie a co kupić jak planują kupno nowego sprzętu.