Zawieszszanie się komputera

(Slq Babe) #1

A więc mam problem z komputerem znajomych.

Z niewyjaśnionych przyczyn komputer zawieszsza sie i pomaga jedynie reset.

Wiatraczki wszystkie w kompie kręcą sie ładnie szybko. Radiator na procesorze jest ledwo jedynie letniawy grafika ma tylko radiator ale nie grzeje sie on prawie wogole.

Mainboard : Unspecified KT400-8235

Chipset : VIA KT400 (VT8377)

Processor : AMD Athlon XP @ 2000 MHz

Physical Memory : 256 MB (1 x 256 DDR-SDRAM )

Video Card : Nvidia Corp GeForce4 MX 440 with AGP 8x [NV18.2]

Hard Disk : ST380011A (80 GB)

CD-Rom Drive : LITE-ON LTR-52327S

DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVD-ROM GDR8162B

DVD-Rom Drive : Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device

Monitor Type : Samsung SyncMaster - 18 inches

Network Card : VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter

Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Dodatek Service Pack 2

DirectX : Version 9.0c

Hardware Monitoring : Winbond W83697HF

Voltage CPU : 1.66 V

+3.3V Voltage : 1.63 V

+5V Voltage : 4.87 V

+12V Voltage : 12.89 V

Chassis Fan : 3375 rpm

Processor Temperature : 49 °C

Mainboard Temperature : 36 °C

ACPI Thermal Zone : 49 °C

:

Hard Disk Monitoring : S.M.A.R.T

Hard Disk Temperature ST380011A : 34 °C

Tak wygląda to wszystko w pc wizardzie.

I nie wiem co może być przyczyna tych zawieszszen. Na grafice nie ma diody sprawdzającej temp za stara.

Ja kompletnie nie mam pojęcia co może być przyczyna system jest świeżutki z sp2 bez żadnych trojanów wirusów.

Komp chodził rok czasu i było wszystko dobrze wszystko zaczęło sie z 3 miech temu tak częściej wcześniej sporadycznie sie zawieszszal teraz częściej gdy znajomych dziecko w coś gra bądź ktoś siedzi na skype. nie jest powiedziane ze zawsze sie zawieszszza w tych samych momentach czasami działa dłużej dobrze czasami szybko sie zawieszsza. Zasilacz już może nie wyrabiać.. czy co jeszcze może być powodem ... ? dysk .. jakieś bad sectory ..?

(klopas) #2

jaki zasilacz?

(JNJN) #3

Popraw błędy, opcja edytuj.JNJN

(Kabuto1378) #4

dokładnie model, prawdopodobnie do wymiany,

zainstaluj najnowsze sterowniki, BIOS, niech przeczyszczą wnętrze komputera z kurzu i syfu-=ostrożnie, z głową i uwaga na ładunki elektrostatyczne. Może Win jest używany od lat i jest zamulony, czas na reinstalację

(Slq Babe) #5

300 W na takiego kompa wydaje mi sie spokojnie powinno starczyć. chyba ze mógł sie 'zużyć' ma jakieś spadki napiec czy coś takiego.

(klopas) #6

jaka firma??

(Slq Babe) #7

L&C Technology INC.

Switching Power Supply

LC-B300ATX

czyli jakiś noname chyba nie znam firmy 2003 data na nim.

(piotrekplay) #8

L&C=Logic=syf

(Kabuto1378) #9

g...o

niech go wymienią jeżeli nie planują nowego kompa w przyszłości to na zasilacz np. Fortron 350W z allegro (sam mam do sprzedaży 400W Fortrona z powodzeniem obsłuży nowsze ale słabsze konfiguracje np. moją - wymieniłem tylko dlatego, że planuję kupno czegoś bardziej prądożernego).

Jeżeli planują zakup całkiem nowego i bardziej wydajnego sprzętu, to Modecom (nie Feel) 350W lub 400W lub AMACROX 400 (350W) 450(400W) (tak wiem, że to samo z wyjątkiem czarnej obudowy i nalepki).

(klopas) #10

fortron jest do starszego sprzętu bo ma mocną linie 5V

(Kabuto1378) #11

dla twojej wiadomości Ci ludzie właśnie mają stary sprzęt, nie wykorzystujący tak mocno linii 12v jak obecne komputery, dlatego napisałem co mają kupić jeśli zostają przy obecnym kompie a co kupić jak planują kupno nowego sprzętu.