Zawirusowany laptop, System Security

(Domcia178) #1

Po włączeniu laptopa uruchamia mi się System Security, mam zmienioną tapetę itp. Już wiem, że to jest trojan ale nie mogę sobie z nim w żaden sposób poradzić. Czytałam w poprzednich wątkach, że trzeba uruchomić menadżera zadań i zamknąć procesy z tym trojanem związane, jednakże nie dam rady tego zrobić, bo po wciśnięciu Ctrl+Alt+Delete pokazuje mi się tylko ikonka menadżera na pasku zadań i tyle, okno się nie otwiera. Tak samo jest też z innymi programami. Myślałam nad zastosowaniem ComboFix'a lub HijackThis ale czytałam, że te programy potrzebują połączenia z internetem, a ja nawet tego nie mogę zrobić. Ten wątek pisze z drugiego laptopa więc jeśli trzeba coś ściągnąć to mogę to zrobić tu i na pen'drive'ie przenieść na tamtego zawirusowanego laptopa.

Bardzo proszę o szybką pomoc.

(Spandau) #2

Na początek pobierz Malwarebytes http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... lware+1.39

Na zainfekowanym komputerze Wejdź w tryb awaryjny windows http://cybertrash.pl/Tata/Wiedza/trybaw ... ryjny.html Punkt 1 (F8 przed bootem windowsa) Spróbuj uruchomić program Jak się uda wykonaj pełne skanowanie systemu usuń co znajdzie i daj log na forum Jeśli program Malwarebytes nie będzie chciał się uruchomić napisz.

(Domcia178) #3

Przeskanowałam, log wygląda tak:

http://www.wklej.org/id/126378/

Odpaliłam już Windows'a w normalnym trybie i jak na razie wszystko jest ok. Czy mam coś jeszcze zrobić żeby komputer był już bezpieczny?

Z góry dziękuję za cała pomoc. :slight_smile:

(deFco247) #4

Nie jest dobrze, tutaj widać Viruta oraz szkodliwy strumień ADS.

Pozostają Ci metody usuwania wypisane w tym poście.

(Domcia178) #5

Jeśli chodzi o usuwanie Virtua to wybrałabym z podanych tam opcji, metodę III, bo pierwsza całkowicie odpada, a z drugą mogę sobie nie poradzić. A jeszcze co do tej metody III to jest tam potrzebne połączenie z internetem, a ja trochę boję się do niego podłączyć, ponieważ jak na razie nie mogę zainstalować antywirusa, tzn. próbowałam Norton;a i Avast'a ale pokazuje się okno że wstąpił błąd w instalacji. No, a jeśli nie będzie żadnego antywirusa to może mi znów coś przez internet się dostać do systemu... Mogę to jakoś inaczej rozwiązać ten problem?

(Spandau) #6

Tak, potrzebne oprogramowanie pobierz na nie zainfekowanym komputerze i przenieś na zainfekowany

Na niezainfekowanym komputerze pobierasz (na razie pobierasz nic nie przenosisz na zainfekowany komputer)

:arrow: FixVirut.com

:arrow: Dr. Web CureIt! Proszę zmień mu od razu nazwę na losową np 123.com (rozszerzenie com nie exe)

:arrow:Kaspersky Virus Removal Tool

Następnie przechodzisz na zainfekowany i najpierw

:arrow: FixVirut.com

Po użyciu szczepionki przenosisz na zainfekowany komputer Dr. Web CureIt! czyli ten plik który po zmianie ma nazwę 123.com Od razu uruchom wykonujesz pełne skanowanie, leczysz co się da, reszta do usunięcia.Skanujemy do skutku aż skaner nic nie znajdzie.

• Następnie proszę przenieść na zainfekowany komputer Kaspersky Virus Removal Tool Wykonujemy pełne skanowanie usuwamy wszystko co znajdzie skaner. Bardzo ważne jest aby użyć dwóch skanerów takiej kolejności jak została tutaj podana.

• Następnie jak już skaner nic nie znajdzie jeśli windows nie będzie chciał się uruchomić to wkładamy do napędu płytkę instalacyjną windowsa i wykonujemy instalacje nakładkową windows bez utraty danych

Po tym proszę pobrać Combofix przeskanować system i dać loga do sprawdzenia na forum.

(Domcia178) #7

Na razie laptopa dałam do znajomego który powinien poradzić sobie z tym problemem i prawdopodobnie skorzysta z podanych tu rad. Ma on jeszcze znajomości wśród innych specjalistów więc mam nadzieję, że rozwiąże ten problem. Tak czy inaczej, dziękuję za pomoc. :slight_smile: