Zawirusowany sfc_oc.dll

Witam. Dziś rano zainstalowałem sobie kaspersky internet security 2011. Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu, Kaspersky informuje mnie o wirusie

Trojan.Win32.Patched.hp w pliku sfc_oc.dll. Co mam zrobić? Czytałem że to plik systemowy co do startu jest potrzebny. Czy to nie fail?? Czy mogę go usunąć i nic się nie stanie ?? . Przydadzą sie skany z OTL ?? Proszę o pomoc. Z poważaniem Kasar1.

Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku. otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Klikasz przycisk “Skanuj”.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu “Uruchom jako Administrator”.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe to OK).

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org/ a w poście dajesz link

usuń gnoma ręcznie czyli mój sposób shift plus delete zadziałało pliku nie ma kaspersky nie skrzeczy :] temat niech ktoś usunie

To jest plik systemowy !

Wylecz ten plik.

nie mogę go wyleczyć bo go nie ma system działa normalnie reset itd. też w porządku nie wiem czemu ale dziwna sprawa

To nie plik sfc_os.dll ?. Jeśli tak to ten plik odpowiada za ochronę plików systemowych (WFP). Plik jest czysty tylko po prostu przerobiony tak aby nie chronił plików systemu, co jest normalne w tweakingu systemów, więc pewnie masz jakąś przeróbkę Windowsa. :smiley: