Zawrót głowy, kupuje nowy komputer


(Nildur) #1

Zamierzam zakupić nowy komputer. Dostaje zawrotów głowy jak czytam o nowych technologiach sprzętu. Zzieleniałem dosłownie. Poszedłem do empiku i zacząłem wertować czasopisma. Jednak nie zawsze można im ufać, dlatego wolę formę trochę bardziej bezpośrednią. Zaczynamy:

- karta graficzna:

Stawiam zdecydowanie na „Saphire Radeon X800 GT 256MB”. Wysoka jakość, za nikską cenę. Podobno jest konkurentem serii GeForce 66xx GT. Przybliżony koszt to 648 zł.

- procesor: Nie wiem po co, ale chciałbym 64 bitowy. Tylko możecie mi powiedzieć czy w ogóle jest lepszy na obecną chwile? Z rodziny AMD nie ma taniego żadnego 64 bitowca. Znalazłem „Intel Celeron D 351”. Częst. 3200MHz, magistrala 533Mhz, pamięć cache L2:256KB przybliżona cena to około 479zł. Jeśli miałbym wybierać AMD to chyba jakiegoś semprona.

- płyta główna: Tu problem z Intelem. Płyty obsługujące DDR2 są średnio o 100 zł droższe od tych AMD. Myślałem o „Gigabyte GA-8194 Pro” za około 500 zł

Jakie ramy wybrać? DDR czy DDR2 ??? Dysk twardy z SATA czy EIDE?

Cały komp muszę zmieścić w 3000 zł. Chcesz szybkość za małą cenę. LCD odpada, bo tanie panele wyświetlają tandetny obraz. A w 3000 zł się nie zmieszczę. Dlatego wybrałem LG Platron tT710 PH cena 449zł. Licząc obudowę za 100 zł, napęd combo DVD 130 zł no i zasilacz to wychodzi w granicach 3000 zł. Wszelkie propozycje innej konfiguracji, proszę pisać chętnie rozpatrzę. No i dlaczego tak, a nie inaczej?


(Michalkwiecinski) #2

Już lepiej wziąć ten:

:arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18652

…i mobo:

:arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16795 :wink:

Weź tą:

:arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21346


(Zolciak) #3

Ja bym złożył coś takiego :

Procesor

Płyta główna

Pamięci x2

Dysk twardy

Chłodzenie procesora

Karta graficzna

Zasilacz

Do takiej grafy nie ma sensu wkładać 256MB pamięci która pewnie będzie gorsza jakościowo. Procesor AMD. Nawet nie pakuj się w Celerona. Puste MHz brak HT itp. Dysk SATA. Za małą dopłatą można mieć nowszą technologię być może kiedyś zdecydujesz się na RAID. Do tego jakaś fajna obudowa jak Ci tam pasuje. Myślę że uda Ci się wyrobić w 3000zł :slight_smile:


(McDracullo) #4

Na twoim miejscu nei brał bym napędu COMBO. Lepiej dorzucic to 80 zl. i kupic nagrywarke DVD (litony mozna kupic za mnei niz 200zl a sa naprawde dobre!!) Procek - Athlon!! Jade na takim i jest naprawde wydajny. Zreszta nie slyszalem jeszcze zeby ktos narzekał na Athlona… RAM - najlepiej wziac 2 kosci i obsadzic je w dualu. Płyta - Asusa lub gigabyta. Karta graficzna - Ja wziołbym GF ale ten radek tez jest spoko.