Zbieranie danych o programach z płyt

(Magdalena1999) #1

Witam. :slight_smile: Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Kupuję pisma komputerowe, nie tytułami, ale wybierając te, w których znajdę coś, co mnie interesuje. Niektórych mam sporo, innych nawet pojedyncze numery. Do pism, jak wiadomo, dołączane są płyty z programami. Przeglądam je, niektóre programy wypróbowuję od razu, ale czasem stwierdzam, że któryś przydałby mi się po paru tygodniach czy miesiącach - i w tym momencie zaczyna się problem.

Płyt zebrało się już sporo i z reguły pamiętam, że program, który coś ma robić, był, ale już nie pamiętam, gdzie #-o, a na okładkach jest wymieniona tylko część zawartości. Zaczyna się przeglądanie... Mnóstwo czasu to zajmuje.

Znalazłam w kilku portalach programy katalogujące dane o programach, ale nie wiem, które są warte uwagi.

Ideał wyciągnąłby z wszystkich płyt dane o programach -najchętniej: pliki tekstowe i zrzuty- , uporządkował wg kategorii i podkategorii -lub umożliwił ich uporządkowanie- tak jak w odpowiednich plikach .exe z płyt (narzędzia, internet, graficzne,...), może jeszcze otagowanie (już niekoniecznie), przeszukiwanie tych informacji pod odpowiednim kątem i na koniec kierował do odpowiedniej płyty. Czy moglibyście mi coś polecić?

Z góry dziękuję.

(kamil_w) #2

Po pierwsze:

WhereIsIt? - bardzo dobry program, do katalogowania płyt - nie tylko z programami - ze wszystkim.

po drugie:

Total Commander :smiley: - są no niego wtyczki do katalogowania zawartości płyt:

• CDDatabase - bardzo dobra wtyczka, tylko płatna - wybiera się z menu otoczenie sieciowe i tam jest pozycja CDDatabase. jak się na nią kliknie, to otwiera sie lista obrazów płyt (to nie są obrazy rzeczywiste, tylko logiczne przedstaiwnie zawartości krążków)

• DiskDirExtended.wcx - wtyczka, która działa tak, że zaznaczasz płytę w Total Commanderze, dajesz "pakuj" i z listy formatów wybierasz "inne" a tam rozszerzenie, jakie sobie wybrałeś w konfiguracji wtyczki (domyślnie .lst) - tworzone jest archiwum, w którym nie ma plików, ale są tylko informacje o plikach

Może ci to wystarczy.

Ah

Jest jeszcze Ant Movie Catalog - jest to w prawdzie program do katalogowania filmów, ale można w nim tez katalogować np muzykę (po załadowaniu jakiejś tam wtyczki czy coś) - nie wiem, bo nie korzystam z tego. może da się tam też ogarnąć programy :expressionless:

(Magdalena1999) #3

Dziękuję :slight_smile: . A coś bezpłatnego?

(kamil_w) #4

Ta druga wtyczka do Total Commandera jest za darmo. Ja z niej korzystam już od jakiegoś czasu i mi wystarcza w zupełności.

A google podało mi np tą stronkę jako jeden z pierwszych wyników szukania:

http://www.pobieralnia.pl/kategoria-60- ... lnych.html

(Magdalena1999) #5

A ja szukałam i jakoś nigdy tam nie trafiłam (los jest kapryśny!). Jeszcze raz dziękuję. Chyba coś wybiorę :smiley: .

Zostałabym przy WhereIsIt, ale znalazłam cenę - 40$, a, niestety, chyba jestem zbyt uczciwa na cracka.

(kamil_w) #6

przy obecnym kursie 40 dolarów to nie aż tak dużo - w przeliczeniu na przykładową walutę nastolatków XXI wieku to 10 kebabów :wink: