Zbiorcze tworzenie obrazu systemu

(Suami777) #1

Witam,

W niedalekiej przyszłości do firmy przyjedzie paczka 100 komputerów. Będzie na nich trzeba zainstalować podstawowy OS + programy (vnc, openvpn, openoffice etc). Szukam czegoś takiego czego używałem w okolicach 2000 roku mianowicie Norton Ghost. Chodzi mi o narzędzie które pozwoli mi po zainstalowaniu na jednej maszynie wszystkich programów (przed rejestracja i aktywacja windowsa) nagrać taki obraz systemu tak abym na pozostałych 99 mógł go po prostu odtworzyć, nadać nazwę komputera, aktywa windows i wpiąć w domene.

Czy  znacie jakieś narzędzie które pomogło by mi to w łatwy, szybki i bezpieczny sposób uczynić ?

Interesuje mnie wersja która działa pod win7/8 oraz XP

(drunkula) #2

Jeżeli firmę stać, to np. Acronis True Image. Jeżeli nie, albo chcesz się wykazać znalezieniem darmowego rozwiązania, to może Clonezilla.

A jak lubisz poczytać, to tu: http://community.spiceworks.com/how_to/show/3570-how-to-create-custom-build-windows-7-bootable-disk masz opisz przygotowania obrazu jeszcze innym softem.

(Suami777) #3

Fakt zapomniałem dopisać żeby był darmowy. Chodzi o wsparcie naszej pierwszej i drugiej linii wsparcia, więc firma nie chętnie wyda pieniądze :confused:

(bart86) #4

Clonezilla